Пом’якшувач води: будова, принцип роботи, варіанти

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Пом'якшувач води

 

Що таке фільтр для води від солей жорсткості? Як видалити вапняк з води зі свердловини? Що це мають бути за фільтри для води? Всім привіт, ви на каналі Multifilters, мене звати Володимир. І як ми і обіцяли, сьогодні більш детально поговоримо кожен з типів водопідготовки для приватного будинку.  І у цьому відео розповідаємо про пом’якшувач води. Поїхали!

Водопровідна вода нежорсткаОтже ви проживаєте у приватному секторі, і у вас є два варіанти отримання води: перший варіант – вода водопровідна, і другий варіант – вода зі свердловини. У першому варіанті з якістю води принаймні більш-менш все зрозуміло. Вона не настільки жорстка і не настільки багата залізом, тому її можна використовувати у побуті. Скажімо так, якість її задовільна. Але не до кожного будинку можна дотягнути централізоване водопостачання, особливо це стосується сільської місцевості. Тому залишається другий варіант – своя вода зі свердловини чи колодязя.

Своя вода

Своя вода зі свердловини дозволяє прати щодняСвоя вода має переваги перед водопровідною. Бурите один раз свердловину та маєте необмежену кількість води. Хочете – перете щодня, хочете – миєте машину, тротуарну плитку, поливаєте сад, огород чи просто траву на ділянці. І не переживаєте за комунальні платежі за воду.

Вода зі свердловини може мати неприємний запах

За ось вже 14 років моєї роботи з фільтрами для води я ще ні разу не бачив гарного аналізу води, де б спеціалісти з підбору обладнання сказали, що вода нормальна, тому фільтри для води непотрібні. Теоретично такий аналіз може існувати, коли свердловиною не користувалися і набрали воду для аналізу зверху. Завжди є домішки, що перевищують норму. У воді може бути перевищення заліза, марганцю, солей жорсткості, нітратів, може бути неприємний присмак та запах. Така побутова вода викликає дискомфорт у користуванні, а інколи користуватися нею взагалі неможливо. А пити її тим більш неможна.

Тому системи водопідготовки необхідні у кожному випадку, коли ви бурите свердловину для використання води у побуті. Ми вже казали минулого разу, що в типу залежності від домішок, що мають перевищення норми, вказаної у аналізі води, існують різні типи систем водопідготовки. І сьогодні почнемо з систем очищення води від солей жорсткості. І на початку давайте розберемося, як ми окрім аналізу води розуміємо, що вам потрібна саме пом’якшувач води.

Пом’якшувач води потрібен для вирішення проблем з жорсткою водою

Зазвичай жорстка вода у побуті викликає багато проблем.

Солі жорсткості активно реагують з миючими засобами

миття голови жорсткою водоюПерша проблема, з якою ви стикаєтеся, полягає у тому, що солі жорсткості активно реагують з миючими засобами. Треба більше мила, щоб намилити руки. Треба більше шампуню, щоб помити голову. Треба більше миючого засобу, щоб помити посуд. Треба більше прального порошку, щоб випрати білизну. І так далі.

Накип на нагрівальних приладах

Білий осад у чайнику від жорсткої водиДруга проблема – це накип на нагрівальних приладах, що контактують з цією водою. Усі знають про білий вапняковий осад у чайнику після кип’ятіння жорсткої води. Оцей осад збирається так само на нагрівальних елементах пральних та посудомийних машинок, водонагрівачів та бойлерів, а також на опалювальному обладнанні. Потрібно більше електроенергії, щоб цими нагрівальними елементами нагріти воду. Вони перегрівають і виходять з ладу раніше, ніж м відведений строк роботи. Тому жорстка вода викликає фінансові витрати на електроенергію та передчасну заміну нагрівальних елементів або й самих побутових приладів.

Негативний вплив солей жорсткості на організм людини

питний фільтр на кухні під мийкоюТретя проблема – це негативний вплив на організм людини. Солі здатні накопичуватися у організмі та викликати остеохондроз та відкладення у суглобах. звичайно, спочатку потрібно звернутися до спеціаліста – до лікаря. І він порадить вам у тому числі пити чисту воду. Фільтри, які дають цю чисту воду, називаються “Системи зворотного осмосу“. Він встановлюється на кухні під мийкою. Відео про них в нас вже є на каналі.

Але ці системи мають пені умови експлуатації. Це означає, що в них є вимоги до вхідної води, яку вони мають очищати. Водопровідна міська вода підходить під ці вимоги. А от вода зі свердловини не підходить, тому що чутливий елемент мембрана зворотного осмосу може вийти з ладу за місяць. І такі випадки вже були в нас.

І коли до нас звертається Замовник, який хоче отримати питну воду з води зі свердловини, то ми спочатку підбираємо систему водопідготовки за його аналізом води. І ця система водопідготовки дає якісну побутову воду, від якої не буде осаду та нальоту. А вже на кухні під мийкою ставиться якісний питний фільтр -система зворотного осмосу.

Зайвий неприємний вапняковий присмак у стравах і напоях

плівка на чашці після води з великою кількістю солейІ четверта проблема – зайвий неприємний вапняковий присмак у стравах і напоях. Зайвого запаху жорстка вода не має. Ось ви скип’ятили воду у чайнику, там випав білий вапняковий осад. Ви цю воду з солями наливаєте у чашку, щоб заварити свій улюблений чай чи кофе. і на поверхні напою утворюється плівка. І коли ви випиваєте свій напій, ця плівка залишається на стінках чашки. Це і свідчить про те, що зайві солі у воді є.

І ми бачимо, що третя і четверта проблема з собою пов’язані, і вирішуються вони якісною питною водою, яку дають питні фільтри. Але повторюся, для нормальної роботи питного фільтру потрібна водопідготовка.

Для вирішення всіх цих проблем, про які я вам тільки що розказав, з якими ви скоріш за все вже стикнулися, і потрібні системи водопідготовки, які називаються пом’якшувачі води. Це просте, ефективне і відносно недороге рішення з видалення солей жорсткості з води зі свердловини чи колодязя. Відносно недороге, тому що ви купуєте систему водопідготовки один раз і, я маю надію, вона прослужить вам все життя.

Тепер давайте поговоримо про будову системи водопідготовки з пом’якшення води та як нею користуватися.

Пом’якшувач води – будова та принцип роботи

Пом’якшувач води складається з балону з міцного пластику, всередину якого засипається фільтруючий матеріал. На балон встановлюється клапан, що автоматично керує процесом фільтрації. Через нього заходить вода у фільтр і з нього виходить далі у водопровідну мережу. У комплекті обладнання пом’якшувача завжди є соляна ємність.

Загальна будова балону системи водопідготовки

прохідний клапан системи водопідготокиДля того, щоб показати, як проходить процес фільтрації мені знадобиться простий прохідний клапан. Нам тут потрібно лише вхід і вихід. Звичайно, що це не автоматичний клапан, але нам тут потрібна нижня частина. Клапан вкручується у балон, вода входить через отвір “IN”. Всередині вхідний отвір у клапані, через який вода потрапляє у сам балон, має колоподібну форму. Це необхідно для того, щоб вода максимально рівномірно розходилася по всьому об’єму фільтруючого матеріалу. Також всередині ближче до центру є вихід, сюди вставляється трубка, яка проходить по всій довжині балону. На кінцях цієї трубки є дистриб’ютори або “дифузери”, які утримують фільтруючий матеріал всередині балону. Бо фільтруючий матеріал може бути дуже дрібним. Отвори у цих дистриб’юторах мають бути ще меншими за частинки фільтруючого матеріалу, але мають пропускати через себе воду. Після потрапляння у балон вода розходиться по фільтруючому матеріалу, реагує з ним і очищена вже з нижнього дистриб’ютору на нижньому кінці трубки потрапляє у трубу. Завдяки тиску у мінімум 1,5 атмосфери вже пом’якшена вода піднімається у трубці та виходить у ваш локальний водопровід.

Фільтруючий матеріал пом’якшувача води

іонообмінна смола - фільтруючий матеріал пом'якшувача водиІонообмінна смола – це синтетичний матеріал, що представляє собою дрібні гелеві кульки, схожі на ікринки. Робота його полягає у обміні іонів кальцію та натрію. Жорстка вода – це вода з солями кальцію та магнію. При нагріванні жорсткої води солі кальцію та магнію випадають у осад. А солі натрію у побуті вже не утворюють осад при кип’ятінні і не доставляють такого дискомфорту у побуті.

Фільтруючий матеріал має кінцевий ресурс. Через 5-6-8 років його потрібно буде замінити. Сам фільтруючий матеріал має періодично промиватися.  Наприклад, спеціалісти розрахували, що фільтр за наданим Замовником аналізом води має видати 5 куби пом’якшеної води. Після 5 кубів води фільтр набирає в себе солі жорсткості і далі фільтрувати вже не може. Тому фільтруючий матеріал має промитися. З іонообмінної смоли потрібно змити іони кальцію і повернути іони натрію.

Промивка пом’якшувача води

Таблетована сіль для промивки пом'якшувачів водиЩоб змити іони кальцію зі смоли потрібно повернути іони натрію. Найлегше це зробити за допомогою кухонної повареної солі. Така сіль виробляється у спеціальних таблетках, щоб не розчинятися дуже швидко.

І тут ми повертаємося до будови пом’якшувача. Ми казали, що пом’якшувач води має комплекті соляну ємність. Сіль засипається у цю соляну ємність. Соляна ємність з’єднується з автоматичним клапаном фільтрації. І вночі, коли всі відпочивають і не користуються побутовою водою, десь о другій чи о третій годині ночі пом’якшувач води починає процес регенерації фільтруючого матеріалу, або процес промивки. Схема пом'якшувача водиСама регенерація відбувається у декілька етапів:
– Спушування фільтруючого матеріалу.
– Заливання води у соляну ємність, де утворюється розчин за 20-25 хвилин.
– Засисання розчину у фільтр.
– Промивка фільтру. Цей етап передбачає злив води з кальцієм у каналізацію.
– Усадка промитого фільтруючого матеріалу.
Після цього пом’якшувач готовий фільтрувати наступні 5 кубів пом’якшеної води.

Варіації систем пом’якшення води

Триплекс пом'якшувачів води для постійної високої продуктивностіВ залежності від вашого аналізу води, від необхідної продуктивності та умов використання залежить розмір пом’якшувача та кількість фільтруючого матеріалу всередині. Також ви можете бачити на фото систем водопідготовки, які ми вже встановлювали, що цих балонів може бути не один, а два, три або й більше. Це потрібно тоді, коли необхідна велика кількість води або вода, яку треба пом’якшити, дуже жорстка.

Разом з пом’якшувачем ми завжди рекомендуємо ставити механічні фільтри, які будуть затримувати механічні домішки і тим самим не заважати іонообмінній смолі фільтрувати.

Ці системи водопідготовки проектуються під ваш аналіз води та ваші умови, щоб фільтр та витрачені на нього кошти працювали максимально ефективно.

Пом’якшувач води має варіанти у комерційних пропозиціях

Коли ви звертаєтеся до нас, ми даємо вам анкету з підбору обладнання. Ви її заповнюєте і ми дивимося, що вам потрібно і підбираємо дві пропозиції:  перший варіант – “Комфорт”, другий варіант “Економ”.

У варіанті обладнання “Комфорт” фільтруючого матеріалу фізично більше – він буде видавати вам більше води до регенерації. Ці регенерації будуть рідше виконуватися і тому фільтруючий матеріал не буде працювати на зношення та фізично стиратися. Тому його вистачить на довше.

У варіанті “Економ”, який коштує дешевше, фільтруючого матеріалу фізично менше. Тому фільтр буде частіше проводити регенерацію, фільтруючий матеріал буде працювати на зношення, а значить – швидше стиратися і втрачати свої властивості. І тому його може вистачити на 2-3 або може 5 років в залежності від умов використання.

У варіанті “Комфорт” є також плюс в тому, що можна змінити налаштування роботи фільтру, якщо, наприклад, у вас виросли показники жорсткості у аналізі води. Це може бути у випадку жаркого літа та теплої осені, кількість води у свердловині може зменшитися, а кількість солей жорсткості залишиться та сама. Тому відсоток солей жорсткості у воді виросте. У варіанті “Комфорт” змінюємо налаштування, щоб він промивався частіше. У варіанті “Економ”, змінити налаштування теж можливо, але фільтруючий матеріал і так вже промивається часто. Якщо виставити налаштування, що він промивався ще частіше, то у вас серед дня просто не буде води, тому що фільтр у цей час промивається.

Тому варіант “Економ” напочатку дешевший і ви його можете вибрати тоді, коли вам потрібно сьогодні і зараз закрити проблему з жорсткою водою, а грошей на “Комфорт” немає. Але на дистанції довгого використання процес експлуатації буде дорожчим. Варіант “Комфорт” напочатку дорожчий, але у процесі експлуатації він повністю окупить себе.

Розумний пом’якшувач води iBregus

Кабінет користувача розумного пом'якшувача води iBregusПропоновані нами розумні системи водопідготовки iBregus під’єднуються до серверів виробника, де програма та спеціалісти відслідковують роботу вашого обладнання. Завдяки з’єднанню через інтернет є можливість дистанційно його налаштувати для роботи під час монтажу та вносити зміни у роботу обладнання для оптимізації витрат. Ви отримуєте кабінет користувача на сайті виробника, де можете бачити поточну витрату води та переглядати дані про витрату у будь-який попередній проміжок часу. Також датчик наявності солі сповіщає Вас про необхідність досипати сіль у соляну ємність, так що тепер Ви не забудете про це і завжди будете отримувати якісну пом’якшену побутову воду.

Ну а на сьогодні все про пом’якшувач води. Ви тепер знаєте, що таке пом’якшувачі води, як вони працюють, знаєте, що таке фільтр для води від солей жорсткості та як видалити вапняк з води зі свердловини. Маю надію, ви все зрозуміли. Якщо у вас ще залишились питання або ще потрібно щось пояснити, будь-ласка, пишіть це у коментарях, ми будемо відповідати.

Наступне відео буде про знезалізувачі води, тому залишайтеся з нами. Дякуємо вам за увагу. Перемоги нам! І турбуймося один про одного. До зустрічі. Пока.

 

 

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій