Екологічна ситуація і стан вод України

Estimated read time 1 min read

Екологічна ситуація і стан вод України

Екологічна ситуація і стан вод України, нажаль, не найкращій. Давайте розбиратися, чому ж так? Звернемо увагу на карту екологічної ситуації в Україні. Бачимо, що найгірше там, де розташовані металургійні та гірничо-збагачувальні комбінати.

Екологія

Фахівці Корнельського університету після проведеного дослідження у своєму прес-релізі стверджують, що 40% смертей у світі спричинені забрудненням повітря, води і ґрунту. Всі ці екологічні проблеми разом зі швидким приростом населення призводять до збільшення числа захворювань. Екологія стає головною причиною смертності на Землі.

До такого висновку професор Девід Пайментел спільно з групою аспірантів прийшов після детального аналізу 120 друкованих праць, присвячених впливу демографічних і екологічних факторів на поширеність хвороб.

За даними Пайментела, 57 відсотків населення земної кулі, яке становить 6,5 мільярда чоловік, страждають від голоду. В 1950 році, наприклад, голодували 20 відсотків з 2,5 мільярда. Також, за його відомостями, від голоду щорічно вмирає шість мільйонів дітей. Крім того, недоїдання послаблює організм і є непрямою причиною багатьох смертей від ГРЗ, малярії та інших хвороб.

Антисанітарія

Також вчені повідомляють, що приблизно половина всього людства живе в містах, де часто не дотримуються санітарних норм та занадто висока щільність населення, в результаті виникають такі захворювання, як кір і грип.

80 відсотків усіх інфекційних захворювань передається через воду – забруднення води призводить до розмноження малярійних комарів, через що щорічно вмирає близько двох мільйонів чоловік. При цьому брак чистої води відчувають більше мільярда людей.

Що стосується викидів в атмосферу, то ці отруйні гази вбивають близько трьох мільйонів чоловік в рік. Серед основних причин смертей: рак, вроджені патології, порушення роботи імунної системи.

З огляду на всі ці фактори, Пайментел закликає весь світ використовувати розумні стратегії демографічного та екологічного регулювання.

Екологічна ситуація і стан вод України напряму залежать від викидів у атмосферу, грунт та воду шкідливих речовин фабриками та заводами. Посилення норм шкідливих викидів та контролю за дотримання цих норм покращить екологічну ситуацію у нашому навколишньому середовищі.

Читайте далі: Сучасні методи очищення води

Сучасні методи очищення води

 

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours