Що таке зворотний осмос? Частина 2

Estimated read time 1 min read

Що таке зворотний осмос

Що таке зворотний осмос? Сьогодні далі поговоримо про будову класичної системи зворотного осмосу. Це система зворотного осмосу Bregus Classic Silver RO8, яка була у минулому відео, але тут вона у зібраному стані.

Трійник для відбору води у системі зворотного осмосу

Тут є трійник для відбору води. З себе він представляє чотири запчастини, якщо рахувати резинову прокладочку. Це “діжечка” шестигранної форми, яка ставиться на холодну воду, труба якої відходить у вас від стіни під мийкою і йде на стаціонарний кран холодної води. Треба намотати фум-стрічку на різьбу. на яку буде ця діжечка накручуватись, і на різьбу самої діжечки. вставляєте в середину, де внутрішня різьба, гумову прокладку і монтуєте в трубу холодної води. Гарно затягуєте гайковим ключем. На краник намотується фум-стрічка і краник вкручується в діжечку. Обтискна гайка насаджується на шланг. Після цього ви можете трохи розширити хрестовою викруткою отвір шлангу, щоб він легше наліз на краник. Насаджуєте шланг на краник і закручуєте гайку на різьбу кранику. Гайку затягуєте гайковим ключем. Якщо ви побачите, що десь з-під трійника чи краника протікає вода, то краще переробіть. Таким чином з’єднується шланг з краном трійника для відбору води.

Що таке зворотний осмос: Колби попереднього очищення

Далі вода з трійника для відбору води потрапляє на колби попереднього очищення системи зворотного осмосу. В колбах стоять картриджі попереднього очищення. Також звертайте увагу, що на колбах тут на колбах подвійне ущільнення для захисту від протікань. Ущільнювальні гумові кільця сидять у пазах і не мають просто так вийматися, щоб не розтягувалися і не зажовувалися. Це не є змінними елементами і окремо вони не продаються. Комплект картриджів складається з механічного п’ятимікронного, вугільного та механічного одномікронного картриджів. Інколи може траплятися комплект “механіка-вугілля-вугілля”.

Якщо у колбах попереднього очищення присутній перший варіант – “механіка-вугілля-механіка”, то у першому картриджі механічного очищення завжди пори більші, ніж у останнього. Наприклад, пори механічного картриджу, який йде першим, 5 мікрон. Тоді пори механічного картриджу, який іде останнім, 1 мікрон. Тобто спочатку видаляються більші домішки, потім менші.

Завжди у всіх фільтрах для води спочатку йде механічне очищення, потім вугільне. У осмосі теж обов’язково є механічний картридж, який прибирає більшу частину механічних домішок, та вугільний, що вбирає хлор. Ці картриджі називаються саме картриджами попереднього очищення, бо їхня ціль – прибрати домішки, що можуть нашкодити мембрані. Третім картриджем може бути теж механічний картридж. Його мета – прибрати менші домішки та вугільний пил, що може піти з другого картриджу у випадку, якщо він представляє собою гранульоване вугілля. Також третім картриджем може бути брикетоване вугілля, яке може виконувати і механічне очищення. Але більше вугілля розраховане на більшу кількість саме хімічних домішок, у тому числі хлору або сірководню. Відповідно комплекти картриджів попереднього очищення з гранульованим та брикетованим вугіллям дорожчі.

Що таке зворотний осмос: Мембрана

Далі після трьох колб попереднього очищення вода проходить через чотириходовий механізм або клапан і потрапляє на мембрану. В корпусі мембрани є один вхід і два виходи. Тобто на мембрані вода “розділяється” на чисту та брудну воду. Мембрана може прослужити від 1 до 10 років. Строк її служби залежить від багатьох факторів. По-перше, це якість самої мембрани. По-друге, це тиск, з яким вода потрапляє на мембрану. Чим вищий водопровідний тиск, тим швидше буде нафільтровуватися вода у накопичувальний бак і тим менший об’єм води вона через себе пропустить. Тобто їй треба фізично менше пропустити через себе води. По-третє, своєчасна заміна картриджів попереднього очищення.

Якщо це фільтр компанії, яку ми офіційно представляємо – Bregus, то ми беремо фільтр на сервісне обслуговування. тобто ми раз на півроку дзвонимо і нагадуємо за заміну картриджів. Обслуговати ваш фільтр можемо ми або можемо вислати змінні елементи, якщо ви знаходитеся у іншому населеному пункті. Навіть якщо ви знаходитеся в Києві, то теж можемо вислати поштою або доставити кур’єром. Ви як власник фільтру вибираєте, як ви хочете замінити картриджі, і так само ви вибираєте, коли ви хочете його обслугувати. Це ваша особиста відповідальність, але наша відповідальність – проінформувати вас про необхідність заміни картриджів та пояснити, які можуть виникнути проблеми в разі несвоєчасної заміни.

Під’єднання хомута зворотного осмосу до сифону зливу у каналізацію

Також у минулому відео ми розповідали про те, що у системи зворотного осмосу є відвід брудної води на злив у каналізацію. На шляху брудної води з мембрани до зливного сифону під раковиною є обмежувач потоку. Його ціль – створити тиск на мембрані, щоб вода не йшла просто на злив у каналізацію за шляхом найменшого спротиву, а фільтрувалася через мембрану.

На сифон монтується хомут для зливу води в каналізацію. Він може бути чорного або білого кольору. Складається з двох частин, які охоплюють трубу зливу, болтів, які фіксують хомут, та ущільнювальної прокладки. Під’єднання шлангу може бути “швидкого з’єднання” (quick connection), може бути з гайкою – принципової різниці великої нема. Головне, щоб хомут був у наявності. І ви, коли купуєте систему, маєте перевіряти наявність всіх запчастин. Скоріш за все ви можете не знати, яка саме комплектація має бути, але є наші відео, де ми розповідаємо про будову, є інструкція, є інформація на сайті з повним переліком.

Під час вибору місця для під’єднання хомута на зливній трубі виберіть місце такого діаметру, щоб хомут нормально сів і не було щілин між трубою і хомутом. Також виберіть таке місце на трубі, щоб її довжина відповідала ширині хомута. Для під’єднання види на злив берете шланг, продіваєте у отвір хомута, свердлите у сифоні дірочку розміром з товщину шлангу. Берете прокладочку, видавлюєте у ній отвір для шлангу. Знімаєте захисну плівку і наклеюєте її на внутрішню сторону хомута таким чином, щоб у отвір пройшов шланг. Прокладна ущільнює просвердлений отвір у сифоні, щоб запах каналізації не просочувався з отвору між трубою та хомутом. Шланг просовуєте у трубу і може трохи далі по шляху води. насаджуєте на трубу другу половинку хомута та затягуєте болтами. І це є під’єднання води на злив у каналізацію. Болти на хомуті обов’язково затягнути гайковим ключем.

Що таке зворотний осмос: Накопичувальний бак

Далі питна вода проходить знову через чотириходовий клапан і потрапляє на трійник, який розходиться на питний кран через постфільтри та на накопичувальний бак. Через те, що у мембрані очищення води якісне, але повільне, для комфортного використання фільтру необхідний накопичувальний бак. В нього збирається запас чистої води, щоб можна було швидко набрати воду у чайник чи каструлю для приготування перших страв та не чекати, поки нафільтрується вода.

Бак до цього фільтру лежить запакований, тому ми під’єднали до фільтру бак, бувший у використанні. Ми його помили, але деякі речі не відмиваються. Будучи сервіс-майстром я обслуговував, скажімо так, різні фільтри для води. Особливо, коли станина фільтру металева, біла емаль з неї облущилася, на ній пліснява, жаби квакають, на них багаторазово зварені супи й борщі. Але тим не менш головне, що все герметичне, що в середині стоять якісні картриджі та мембрана, і що воно все працює і з цього фільтру можна отримувати якісну питну воду.

Кран баку системи зворотного осмосу

Також на бакові є кран, він теж входить у комплект. Цей кран дає можливість перекрити подачу в нього води під час монтажу та сервісу фільтру для води. Так само, як і з краном для відбору води, коли кран стоїть у положенні у поперек шланги – вода перекрита, а коли знаходиться у положенні вздовж шлангу – відкрито. Звертайте увагу те, у яку сторону відкривається кран, бо він пластиковий і його можна зламати, тоді працювати не буде.

Постфільтри зворотного осмосу

Далі по шляху води до питного крану вода проходить через постфільтри, які обробляють воду. П’ята ступінь – постфільтр, який виробляється зі шкарлупи кокосового горіху. Це стандартне вугілля, стандартний постфільтр. В нас на сайті є постфільтри Bregus з антибактеріальною дією, наприклад на системах зворотного осмосу Bregus ProTech. Є постфільтри-мінералізатори 3в1 зі знезараженням, є бамбукові постфільтри, є наносільвер – це все на ваш вибір. Далі шоста ступінь – стандартний класичний мінералізатор. Сьома ступінь – біокераміка з турмаліном, тут декілька структуруючих матеріалів. Восьма ступінь – картридж Alkaline, який підлужнює воду. Усі ці постфільтри ми рекомендуємо замінювати раз на рік.

Подвійний питний кран зворотного осмосу

У комплекті є подвійний питний кран, який монтується на мийку. Тут є вихід води після п’яти ступенів очищення, це вода на приготування їжі та гарячих напоїв. Зазвичай ця вода чиста вода без мінералів під’єднується під праву руку, тому що частіше використовується. Під лівий вихід на питному крані під’єднується питна вода з мінералами та підлужнена – та, яка іде на пиття. Ви можете встановлювати або просити майстра під’єднати ці виходи як самі забажаєте.

Отже на цьому все – ми розібралися з вами, що таке зворотний осмос, розібралися з його будовою та роботою. У наступних відео ми розглянемо інші системи зворотного осмосу – осмоси з колбами попереднього очищення, що легко обслуговувати, компактні системи, з новим посфільтрами. Дякую за увагу, дякую, що були з нами. До зустрічі у наступних відео. Бажаємо успіхів нашим збройним силам! Слава ЗСУ! Смерть ворогам!

Читайте далі: ТЕСТ на рН та Redox питного фільтру для води

Осмос Bregus ProTech 75R Redox. ТЕСТ на рН та ОВП води

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours