Повільно тече вода з осмосу

Estimated read time 1 min read

Повільно тече вода з осмосу

Чому повільно тече вода з осмосу, розглянемо 5 основних причин. Коли ви користуєтеся системою зворотного осмосу, можете стикнутися з такою ситуацією, що води з питного майже немає. Якщо немає можливості викликати сервіс-майстра або хочете розібратися самі, ось інформація, яка має вам допомогти.

1. Повільно тече вода з осмосу, бо впав вхідний тиск

Зазвичай тиск у водопровідній системі – від 3 до 6 атмосфер. Цього достатньо, щоб очищена вода фільтрувалася крізь мембрану. Якщо тиск вищий за 6 атм, рекомендуємо встановити редуктор на вхід після лічильника для захисту фільтру та побутових приладів. Через високий тиск може не спрацьовувати чотириходовий клапан. Якщо ж тиск нижчий за 3 атм, фільтр для води треба укомплектований помпою.

Також у вас може бути тимчасова втрата тиску води через несправності на станції водопостачання або на водопровідній лінії. Або через перемінний тиск на верхніх поверхах багатоповерхового будинку, де вода подається знизу. Тому, коли жильці по стояку приходять з роботи додому і розбирають воду, на верхніх поверхах може не вистачати води.

2. Повільно тече вода з осмосу через перегин шлангу фільтру

Переконайтеся, що на шлангах немає перегинів, які могли б сповільнити прохід води. І поки ви оглядаєте свою систему, двічі переконайтеся, що кран подачі води та кран накопичувального баку знаходяться в повністю відкритому положенні. Це дуже-дуже рідка причина, але шкода витрачати гроші на заміну картриджів чи виїзд сервіс-майстра через таку дрібницю. Тому уважно передивіться та переконайтеся, що крани відкриті.

3. Повільно тече вода з осмосу, бо забруднені фільтри попереднього очищення

Засмічені або забруднені фільтри є найбільш частою причиною повільного заповнення накопичувального баку зворотного осмосу. Спроба його наповнити c забрудненої мембраною чи забитими картриджами попереднього очищення може зайняти набагато більше часу ніж зазвичай. Причини забруднення картриджів попереднього очищення:
– Картриджі не були замінені вчасно. Розраховуйте, що максимальний термін роботи – до 6 місяців.
– На картриджі потрапляла дуже забруднена іржава вода. Тому картриджі могли вичерпати свій ресурс раніше відведеного строку.
– Ніхто не користувався фільтром довгий час, наприклад, місяць. На картриджі механічного очищення може бути прозорий слиз, який собою закупорює пори картриджу. Це результат життєдіяльності бактерій у воді при кімнатній температурі. Такий самий слиз може бути у середині картриджу з гранульованим вугіллям – з нього не виливається вода.

Картриджі попереднього очищення потрібно замінити.

4. Повільно тече вода з осмосу, бо пошкоджений накопичувальний бак

За нашим досвідом ніпель може стравлювати повітря з гідропомпи всередині накопичувального баку при високому тиску вхідної води. При пошкодженні самої гідропомпи бак необхідно міняти цілком, оскільки бак не є розбірний. Це теж одна з нечастих ситуацій, коли дві

Якщо раптом трапилося, що в баку знизився тиск, завжди можливо підкачати повітря звичайним велосипедним насосом до 0,3-0,5 атмосфери. Це можливо тільки з використанням електронного манометра, так як звичайний не дає достатньої точності.

5. Повільно тече вода з осмосу через забиту мембрану

Дуже рідко, але таке теж буває. Зазвичай це мембрани, які вже відпрацювали багато років. Коли всі інші кроки ви виконали і переконалися, що тиску достатньо для мембрани й усі інші запчастини не гасять тиск, то залишається лише мембрана.

Загальні поради

Бачимо, що дуже часто причиною того, повільно тече вода з осмосу, є зниження тиску, оскільки тиск потрібен для зворотноосмотичної мембрани. Якщо ви виявили зниження продуктивності вашого фільтру, можете задзвонити нам одразу і наші сервіс-майстри зможуть виїхати та усунути проблему. Або можна виконати послідовність декількох простих дій, які зможуть швидше виявити та вирішити проблему:
– відкрийте ваш стаціонарний кран на мийці та перевірте наявність води у водопровідній системі;
– огляньте шланги фільтру та кран відбору води
– якщо є електрична чи механічна помпа, перевірте, як вона працює. Електрична помпа має бути включена в розетку;
– перевірте накопичувальний бак, чи важкий він;
– згадайте, коли в останній раз ви чи сервіс-майстер замінював картриджі та мембрану.
Далі, якщо попередній огляд проблем не виявив, дзвоніть нам і надайте цю інформацію. Вона допоможе з більшою точністю діагностувати проблему та пришвидшить її вирішення сервіс-майстром на місті.

Отже, якщо ви володієте достатніми знаннями про користування та сервіс питних фільтрів для води, то для вас усунення подібних ситуацій не є чимось страшним. А якщо ви ще не користуєтеся якісною питною водою, це треба виправити – обирайте ваш зворотний осмос та насолоджуйтеся новим рівнем комфорту життя!

Читайте далі: Багато заліза у воді

Багато заліза у воді

 

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours