Давайте ще поговоримо про шкоду від нафтопродуктів у воді – що це, звідки береться у воді та чим шкідливе. Інколи до нас звертаються клієнти, які виявили у своєму колодязі масляну плівку. Фільтри для води від нафтопродуктів існують, їх так само можна підібрати й встановити у приватний будинок. Якщо у радіусі кількох кілометрів від вашого будинку є будь-яке виробництво, пов’язане з хімією чи нафтопереробкою, це привід прочитати цю статтю.
Вуглеводні (нафтопродукти)
Нафтопродукти відносяться до числа найбільш поширених і небезпечних речовин, що забруднюють поверхневі води, та є найскладнішими для фільтрації води. Нафта і продукти її переробки надзвичайно складні, нестабільні та можуть утворювати різні комбінації речовин. А саме низько- та високомолекулярні сполуки, насичені та ненасичені аліфатичні, нафтенові сполуки, ароматичні вуглеводні, сполуки з киснем, азотом, сіркою, ненасичені гетероциклічні сполуки, такі як смоли, асфальтени, ангідриди, кислоти асфальтенів. Термін “нафтопродукти” в хімії води обмежується вуглеводневими фракціями (аліфатичні, ароматичні, аліциклічні).
Велика кількість нафтопродуктів потрапляє в поверхневі води під час транспортування нафти по воді, разом з каналізаційними стоками з нафтопереробних заводів з хімічними речовинами для її переробки, а також з підприємств металургійної, хімічної промисловості, з побутовими каналізаційними відходами. Певна кількість вуглеводнів потрапляють у воду в результаті рослинних і тваринних продуктів розкладання.
У результаті процесів випаровування в резервуарі для води, сорбції, біохімічного та хімічного окислення концентрація нафтопродуктів може впасти, і їх хімічний склад може бути змінений. Найменш стабільними є ароматичні вуглеводні, принаймні – н-алкани.
Форми нафтопродуктів та наявність у воді
Нафтопродукти є тимчасовими в різних формах: розчин, емульсія, осад або плівка на поверхні води. Як правило, концентрація нафтопродуктів вище в місцях скидання. Чим далі від джерела забруднення, тим перехідні форми більш розсіяні, серед них переважають нафтопродукти розчинні, емульговані, адсорбовані. Кількісне співвідношення цих форм виражається в наборі показників, серед яких найбільш важливими є умови, за яких нафтопродукти потрапили у воду, відстань від місця скидання стічних вод, швидкість потоку та перемішування водних мас, характер і ступінь забруднення природних вод і складу нафтопродуктів, їх в’язкість, розчинність, щільність, температура кипіння компонентів. У ході санітарно-хімічного контролю зазвичай визначають суму розчинених, емульгованих і сорбованих форм нафти.
Склад нафтопродуктів у водах річок, озер, морів, в підземних водах і в опадах коливається в досить широких межах і, як правило, це соті та десяті частки мг/дм3.
У незабруднених нафтопродуктами водах природна концентрація вуглеводнів може варіюватися в морських водах від 0,01 до 0,10 мг/дм3 і більше, у водах річки і озера від 0,01 до 0,20 мг/дм3, іноді досягаючи 1 – 1,5 мг/дм3. Склад вуглеводнів визначається трофічною рівнем води і залежить від біологічної ситуації в районі водосховища.
Про шкоду від нафтопродуктів для організму
Негативний вплив нафтопродуктів різними способами відбивається на людський організм, тварин, водну рослинність, а також викликає фізичні, хімічні та біологічні забруднення водойм. Навіть у низьких кількостях аліфатичні нафтопродукти, нафтенові і ароматичні вуглеводні небезпечні для серцево-судинної і нервової систем, мають токсичний і, в деякій мірі, наркотичний вплив на організм. Незначна кількість поліциклічних вуглеводнів типу 3,4-бензоперена має канцерогенні властивості. Нафтопродукти можуть залишатися на оперенні птахів, на поверхні тіл і органів інших мешканців водойм, викликаючи захворювання і будучи причиною смерті.
Негативний вплив нафтопродуктів обумовлено їх концентрацією. Отже, про шкоду від нафтопродуктів ми з вами дізналися більше, то як з цим боротися? Перший варіант – бурити глибоку свердловину, щоб не було забору вод з нафтопродуктами. Другий варіант – ставити фільтри для води. Який саме варіант краще підійде саме вам – залежить від кількості домішок у воді у обох випадках.
Читайте далі: Очищення питної води – проблема чи необхідність?
Усі системи водопідготовки Multifilters
– Мають гарантію
– Підбираються індивідуально за аналізом води для максимально ефективної роботи.
– Підбираються згідно європейських норм якості води.
– Відповідають європейським стандартам з якості матеріалів, що контактують з водою.
Якщо вам потрібен фільтр для води на свердловину, заповніть Анкету підбору фільтраційного обладнання.
Завітайте у Портфоліо Multifilters та подивіться, як може виглядати ваш фільтр для води.
Також подивіться наші Відео про фільтри для води, де ми даємо відповіді на базові питання.
+ Немає коментарів
Додайте свій