Багато заліза у воді

Estimated read time 1 min read

Багато заліза у воді

Мабуть, одна з самих розповсюджених проблем, з якою звертаються до нас користувачі свердловин – багато заліза у воді. Розглянемо, як ця проблема вирішується.

Вода руда? Є осад? Червоніє при нагріванні? Це все ознаки того, що у воді багато заліза.

Чому? Можливо свердловина невдала, труби старі, залізна руда або грунт. Причин може бути безліч. Але з цим треба щось робити.
У природі існує кілька форм заліза, так звично сприймаються нами, як матеріал для цвяхів і молотків. Розрізняють залізо різної валентності: Fe0, Fe+2, Fe+3 і складні хімічні сполуки, до складу яких входить залізо.

Елементарне залізо (Fe0) – металеве залізо, то саме, з якого роблять цвяхи, звичайно, не розчиняється у воді. Вода і кисень атмосферного повітря сприяють окисленню до тривалентного заліза, утворюючи нерозчинний у воді оксид Fe2O3, званий зазвичай «іржа».

У нормі, залізо у воді може бути присутнім в розчиненої формі (Fe+2). Ця форма найчастіше зустрічається у воді з свердловин, оскільки під землею немає контакту з киснем. На поверхні прозора вода вступає в контакт з атмосферою і киснем, набуває спочатку молочний відтінок, який досить швидко забарвлюється в червоно-коричневий відтінок. Це кисень окислює іони двовалентного розчиненого заліза, перетворюючи їх на іони тривалентного нерозчинного заліза.

Тривалентне залізо (Fe+3).  Гідроксид заліза Fe(OH)3 не розчиняється у воді, крім випадків, коли низький рН середовища. У разі, коли вода з-під крана йде іржава і утворюється осад при відстоюванні, в ній вже присутній нерозчинний тривалентне залізо.

Користі від заліза у воді технічній або тим більше питній немає ніякої. Норма вмісту заліза в питній воді за стандартами ЄС лише 0,2 мг. на один літр.
Робимо декілька кроків y боротьбі iз залізом.

КРОК 1. Зробити аналіз води.

Аналіз води можна зробити у лабораторії в вашому місті чи селищі. Ціна на такий аналіз не перевищує 1000 грн. При цьому Ви повинні звернути особливу увагу на показники які ви отримаєте від лабораторії (обов’язково рН або водневий показник, марганець, сірководень, залізо). Від цих показників залежить підбір і подальша робота вашого обладнання.

Наша компанія надає послугу аналізу води. В подальшому Ви отримуєте знижку на обладнання в розмірі ціни за аналіз.

КРОК 2.  Надіслати аналіз фахівцю з підбору обладнання

У будь-якій компанії, яка займається фільтрацією води, є фахівець з підбору обладнання. Все, що вам потрібно зробити –  відповісти на кілька запитань і надати аналіз води. Після Ви маєте отримати комерційну пропозицію в якій будуть вказані ціни, опис обладнання і технічні характеристики, які будуть повністю відповідати Вашим вимогам, умовам та бюджету.  Якщо процес підбору системи відбувається інакше, Вам варто перевірити компетентність даної компанії.

КРОК 3.  Обладнання: фільтри для води від заліза

При купівлі системи зверніть увагу – чим дешевше обладнання, тим гірша якість і менший термін роботи.

Дешева сировина – дешеві матеріали. Дешеві матеріали – не якісне обладнання. Не якісне обладнання – низька вартість. Низька вартість – термін роботи мінімальний. Гроші витрачені – проблема лишилась.

Запам’ятайте! Дешеве обладнання, як правило, не вирішує проблем пов’язаних з водою, принаймні на термін більший двох місяців, особливо при надлишковому вмісті заліза.

На європейському заводі, кожен день, компанія «Multifilters» проектує систему підключення для кожного обладнання згідно умов, потреб та комфорту Клієнта, враховуючи специфікації приміщення установки. Система водопідготовки, що видаляє залізо, називається знезалізувач води. Просто “фільтр для води” недоцільно використовувати у цьому випадку, бо це більш широкий термін, який може ще означати будь-які картриджі з фільтруючим матеріалом від заліза.

КРОК 4. Встановлення обладнання

Сервіс майстер монтує та виконує пусконалагоджувальні роботи. Система побудована так, що будь-який сантехнік або власник дому в змозі встановити обладнання. Після чого на сервісному обліку, наші менеджери піклуються про стан Вашого обладнання та повідомляють про необхідність у сервісі. Наша компанія гарантує якість, сервіс та професіоналізм.

Читайте далі: Скільки води потрібно пити в день?

Скільки води потрібно пити в день?

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours