Найефективніший спосіб пом’якшення води

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Найефективніший спосіб пом'якшення води

Найефективніший спосіб пом’якшення води – це професійні фільтри, що призначені видаляти солі жорсткості з води зі свердловини чи колодязя. Але спочатку давайте поговоримо про проблеми, з якими стикається користувач жорсткої води.

Що таке жорстка вода

За величиною загальної жорсткості розрізняють воду м’яку (до 2 мг-екв/л), середньої жорсткості (2-10 мг-екв/л) і жорстку (більше 10 мг-екв/л). Жорсткість води поверхневих джерел (до 10 метрів) істотно коливається протягом року; вона максимальна наприкінці зими, мінімальна – в період паводку. У підземних водах (найчастіше свердловини з глибиною понад 20 метрів) жорсткість зазвичай вище (до 80-100 мг-екв/л) і менше змінюється протягом року.

Проблеми, викликані жорсткою водою

Підвищений вміст солей у воді таїть в собі цілий ряд неприємностей, а часом, і небезпек. Крім неприємного смаку води і приготованої на ній їжі, надлишок солей погано впливає на волосся і шкіру, сприяючи їх пересиханню. Та й на побутовому рівні ми можемо зіткнутися з непередбаченим виходом з ладу побутової водонагрівальної техніки, яка не витримує атаки з боку сольового накипу. «Сольова небезпека» може підстерігати посудомийні та пральні машини, водонагрівальні котли та бойлери. Крім того, накип позначається й на якості теплообміну в цих приладах, і на кількості електроенергії, яку споживає «нездоровий» прилад.

До цього ряду неприємностей, пов’язаних з використанням жорсткої води, можна сміливо додати істотний перевитрата миючих засобів, які будуть потрібні для прання та миття. Те, що така вода – ворог у господарстві і для організму, зрозуміло кожному.

Способи пом’якшення води

Частково допомогти у вирішенні проблеми можуть сучасні методи пом’якшення води – добавка всіляких синтетичних засобів, які допомагають уникати накипу в побутових приладах. Також може допомогти магнітний та електромагнітний вплив на жорстку воду. Але недолік у всіх цих методів один – вони не нейтралізують надлишок солі, а всього лише зв’язують його, не дозволяючи якийсь час випадати в осад. Тому найбільш ефективним способом боротьби з жорсткістю по праву вважається застосування іонообмінних смол в автоматичних фільтрах-пом’якшувачах. В основі роботи таких фільтрів лежить іонообмінний процес, при якому розчинені “жорсткі” солі замінюються “м’якими”, що не утворять твердих відкладень.

Автоматичний пом’якшувач води являє собою пластиковий корпус з керуючим блоком (клапаном) і баком для приготування та зберігання регенеруючого розчину. Це і є найефективніший спосіб пом’якшення води. Жорстка вода, надходячи до фільтру, проходить через шар засипки з високоякісної іонообмінної смоли. При цьому відбувається зміна хімічного складу розчинених солей за рахунок заміни іонів кальцію і магнію на іони натрію, які хімічно пов’язані зі смолою.

Сучасні синтетичні смоли надзвичайно надійні і довговічні. Вони дозволяють працювати на високих швидкостях потоків, завдяки чому знаходять застосування в системах з високою продуктивністю. Термін служби смоли може досягати 6-8 років залежно від якості вихідної води.

В даний час завдяки великій різноманітності смол фільтри-пом’якшувачі крім свого основного призначення, можуть бути використані для видалення з води заліза, марганцю, важких металів, органічних сполук, а також селективного видалення нітратів, нітритів, сульфідів і т.п.

Читайте далі: Мультифільтрація води на 3 крани

Мультифільтрація води на 3 крани

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій