Окисно-ВІДНОВНИЙ потенціал води або Редокс-потенціал води

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Окисно-ВІДНОВНИЙ потенціал води

Що таке ОВП?

Окисно-відновний потенціал води (ОВП, Red-Ox) – це показник, який за останні роки став дуже важливим при виборі питного фільтру для води. Він характеризує здатність води обмінюватися електронами з зовнішнім середовищем. Вода може їх віддавати або приймати.

Основними процесами, які забезпечують життєдіяльність будь-якого організму, є окисно-відновні реакції. Тобто реакції, пов’язані з передачею або приєднанням електронів. Енергія, що виділяється в ході цих реакцій, витрачається на підтримання гомеостазу (життєдіяльності організму). А також регенерацію клітин організму – на забезпечення процесів життєдіяльності організму відповідно в сьогоденні і майбутньому.

Позитивний окисно-відновний потенціал води означає, що вода має підвищену здатність приймати електрони ззовні (окисний потенціал), а негативний – віддавати (відновний потенціал).

Як виміряти ОВП?

Одиниця виміру – мілівольт (мВ). Питна вода, отримана методом електролізу, і одна з її різновидів – жива вода – завжди має негативний ОВП (віддає електрони тип води, донор електронів).

Значення ОВП живий здорової клітини нашого організму варіює навколо -100mv. Окисно-відновний потенціал води бутильованої або води з-під крану має позитивні значення ОВП, тобто не є біологічно активною. Загальновідомі досліди Прилуцького та Бахіра, коли кількість тих, хто вижив після смертельної дози опромінення мишей зростала від 7% до 95%, якщо їм давали воду з ОВП -450 mV.

Одним з найбільш значущих чинників регулювання параметрів окисно-відновних реакцій, що протікають в будь-який рідкому середовищі, є активність електронів. Або, інакше, окисно-відновний потенціал (ОВП) цього середовища.

У нормі ОВП внутрішнього середовища організму людини (виміряний на платиновому електроді відносно хлорсрібного електроду порівняння) зазвичай знаходиться в межах від +100 до -200 мілівольт (мВ). Тобто внутрішні середовища людського організму знаходяться у відновленому стані. Окисно-відновний потенціал води звичайної питної (вода з під крана, питна вода в пляшках та ін.), який вимірюється у такий же спосіб, практично завжди більше нуля і зазвичай знаходиться в межах від +200 до +300 mV.

Відмінності ОВП внутрішнього середовища організму людини і питної води означають, що активність електронів у внутрішньому середовищі організму людини набагато вище, ніж активність електронів в питній воді. Якщо надходить в організм питна вода має ОВП близький до значення ОВП внутрішнього середовища організму людини, то електрична енергія клітинних мембран (життєва енергія організму) не витрачається на корекцію активності електронів води. Вода одразу ж засвоюється, оскільки володіє біологічною сумісністю за цим параметром.

Важливість ОВП для організму людини

Активність електронів є найважливішою характеристикою внутрішнього середовища організму, оскільки безпосередньо пов’язана з фундаментальними процесами життєдіяльності. Практично всі біологічно важливі системи, що визначають акумуляцію і споживання енергії, реплікацію і передачу спадкових ознак, всілякі ферментативні системи організму, містять молекулярні структури з розділеними зарядами. Дослідження останніх років дозволили встановити, що саме ці поля в значній мірі визначають перенесення зарядів в біологічних системах і обумовлюють селективність і автоконтроль окремих стадій складних біохімічних перетворень. А також і те, що ОВП, як показник активності електронів, значно впливає на функціональні властивості електроактивних компонентів біологічних систем. Розбалансування механізмів регуляції окисно-відновних процесів в даний час розглядається як найважливіша причина виникнення багатьох хвороб людини.

Для того, щоб організм оптимальним чином використовував в обмінних процесах питну воду з позитивним значенням окисно-відновного потенціалу, її ОВП повинен відповідати значенню ОВП внутрішнього середовища організму. Необхідна зміна ОВП води в організмі відбувається за рахунок витрати електричної енергії клітинних мембран, тобто енергії найвищого рівня, енергії, яка фактично є кінцевим продуктом біохімічного ланцюга трансформації поживних речовин. Кількість енергії, що витрачається організмом на досягнення біосумісності води, пропорційно її кількості й різниці ОВП води та внутрішнього середовища організму.

Чим поганий позитивний ОВП?

Якщо надходить в організм питна вода має ОВП близький до значення ОВП внутрішнього середовища організму людини, то електрична енергія клітинних мембран (життєва енергія організму) не витрачається на корекцію активності електронів води і вода одразу ж засвоюється, оскільки володіє біологічною сумісністю за цим параметром. Якщо питна вода має ОВП більш негативний, ніж ОВП внутрішнього середовища організму то вона підживлює його цією енергією, яка використовується клітинами як енергетичний резерв антиоксидантного захисту організму від несприятливого впливу зовнішнього середовища.

Протягом життя людина піддається впливу різних шкідливих зовнішніх факторів – погана екологія, неправильне і часто неякісне харчування, вживання неякісної питної води, стресові ситуації, куріння, зловживання алкоголем, вживання лікарських препаратів, хвороби і багато іншого. Всі ці фактори сприяють руйнуванню окисно-відновної системи регуляції організму. В результаті чого процеси окислення починають переважати над процесами відновлення, захисні сили організму і функції життєво важливих органів людини починають слабшати і вже не в змозі самостійно протистояти різного роду захворювань. Уповільнити переважання окисних процесів над відновними процесами можливо за допомогою антиокислювачів (антиоксидантів). Нормалізувати баланс окисно-відновної системи регуляції (з тим, щоб зміцнити захисні сили організму і функції життєво важливих органів людини і дозволити організму самостійно протистояти різного роду захворювань) можливо за допомогою антиоксидантів. Чим сильніше антиоксидант, тим більш відчутний його протидії окисний ефект.

Користь ОВП

Жива вода або вода з негативним ОВП за рахунок своїх відновлювальних властивостей нормалізує окисно-відновний баланс в організмі і тим самим:

  • нормалізує мікрофлору шлунково-кишкового тракту шляхом стимулювання зростання власної нормальної мікрофлори (біфідобактерій і лактобацил) і придушення патогенної і умовно-патогенної мікрофлори, в тому числі золотистого стафілокока, сальмонели, шигели (дизентерія), аспергил, лістерій, клостридій, синьогнійної палички, хелікобактер пілорі (яка вважається основною причиною виникнення виразкових хвороб);
  • пригнічує кандидоз (молочницю) в шлунково-кишковому тракті і слизових;
  • відновлює та активізує імунну систему у людей з ослабленим імунітетом і після імунодепресивної терапії, в тому числі, після впливу променевої і хіміотерапії;
  • володіє потужними антиоксидантними властивостями;
  • володіє антимутагенні властивості;
  • відновлює детоксикаційної функції печінки;
  • має гепатопротекторну властивостями;
  • має ранозагоювальні та протизапальні властивості;
  • володіє високими противірусними та віруліцидними властивостями по відношенню до вірусу гепатиту С, генітального герпесу та вірусу простого герпесу 1 типу (більше відомого як «застуда на губах»);
  • володіє противірусними та віруліцидними властивостями по відношенню до вірусу грипу «А» – найпоширенішого грипу серед людей.

Позитивний вплив води з правильним ОВП

За даними іноземних наукових публікацій, крім перерахованих вище властивостей, вода з негативним окисно-відновним потенціалом:

  • сприяє усуненню інфекційних і запальних проявів простатиту;
  • стимулює процеси росту, фізіологічної та репаративної регенерації;
  • має спазмолітичну дію при нирковій коліці;
  • має антисептичну, діуретичну (сечогінну) дію;
  • рекомендується для профілактики сечокам’яної хвороби (вимивання «піску» і дрібних каменів);
  • впливає на регуляцію процесів росту і діяльності клітин всіх видів тканин;
  • є біостимулятором для відновлення печінкової тканини;
  • нормалізує обмін речовин;
  • викликає загальний анаболічний ефект;
  • є загальнозміцнюючим засобом при перевтомі, астенічних станах і для ослаблених хворих;
  • сприяє зменшенню набряклості і зниження артеріальної гіпертензії, зменшує інтенсивність алергічних реакцій і дерматозів, знижує кістково-суглобові болі;
  • є засобом профілактики онкологічних захворювань;
  • рекомендується як профілактичний і лікувальний засіб при хворобах шлунково-кишкового тракту, стравоходу, печінки, нирок, сечового міхура;
  • знижує потребу хворого на цукровий діабет в інсуліні;
  • підвищує активність ферментів тканинного дихання;
  • знижує ризик захворювання на ішемічну хворобу серця;
  • має низку інших корисних для людини властивостей.

Вибрати сучасні фільтри для води з ОВП ви можете у нашому інтернет-магазині у розділі “Питні фільтри Преміум”

Читайте далі: Очищення води в квартирі

Очищення води в квартирі

 

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій