Фільтри-глечики: простий експеримент

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Фільтри-глечики: простий експеримент

Фільтри-глечики: Переваги й недоліки

Вибір правильного фільтра для питної води, призначеного для домашнього використання, повинен бути визначений домішками у воді. Багато людей вибирають для покупки фільтри-глечики. Одне з небагатьох переваг цього пристрою є його мобільність.

Однак у цього типу фільтрів також є і недоліки, основні – це дуже низька швидкість фільтрації та низький термін роботи. Крім того, процес фільтрації води відбувається при безпосередньому контакті з повітрям, що викликає швидке розмноження бактерій, присутність яких в нефільтрованої воді й так вже дуже висока.

Ефективність очищення води фільтром-глечиком низька, це означає, що в відфільтрованої воді можуть бути виявлені дрібні механічні домішки, солі, важкі метали, віруси і бактерії, і т. д.

У зв’язку з численними недоліками, пов’язаними з використанням фільтра-глечика, кращим рішенням є використання сучасного та ефективного обладнання, що містить системи зворотного осмосу. Ця система забезпечить високу ефективність очищення води (98-99%). Зворотний осмос призначений для очищення води в квартирах, будинках, школах. Крім того, вони також незамінні в ресторанах, офісах і інших областях, де якість води має особливе значення.

Незаперечною перевагою домашніх фільтрів для води є змінний елемент, який фільтрує воду через напівпроникну мембрану. Вода, що проходить через мембрани, майже повністю очищені від магнію, кальцію, заліза, а також найбільш шкідливих біологічних сполук.

У нас ви знайдете широкий асортимент домашніх фільтрів для води від кращих виробників в Європі. Ці пристрої забезпечують високу якість питної води і надійну роботу протягом тривалого періоду часу.

 

Фільтри-глечики. Простий експеримент в домашніх умовах

Сьогодні проблеми з якістю питної води в Україні стали досить серйозними, тому використання побутових фільтрів для води стає обов’язковою необхідністю. Але тут виникає питання: який фільтр для води вибрати? Вибрати хорошу систему очищення з технологією зворотного осмосу не так просто, тому що на кінцеву якість води впливає як якість змінних елементів, так і колб та корпусів.

Сьогодні практично в кожному домі можна побачити вітчизняні та зарубіжні картриджні побутові фільтри. Купуючи фільтри та картриджі до них, ми подумки знімаємо проблему очищення та використання водопровідної води. Та й марно!

Ви можете провести простий дослід та перевірити перевірити ефективність фільтрації води картриджним фільтром-глечиком за допомогою TDS-метру. Він вимірює кількість солей у воді у міліграмах на літр.

Сім’я з трьох осіб, що мешкає в Києві, використовує приблизно 5 літрів води в день. Для фільтрації води використаємо добре відомі фільтри-глечики, де змінним фільтруючим елементом є простий картридж з вугіллям та смолою. Інструкція до фільтру каже, що картридж має пропрацювати приблизно 70 днів або відфільтрувати 360 літрів води.

Дані TDS-метру у досліді з якості фільтрації глечику у мг/л

Час виміру
До фільтрації
Після фільтрації
Після 1 тижня
240
90
Після 2 тижні
234
196
Після 3 тижні
248
304
Після 4 тижні
242
396
Після 5 тижня
239
484
Після 6 тижня
254
599
Після 7 тижня
235
690

Зворотний осмос: переваги перед глечиками

А зараз подивимося на фільтр зворотного осмосу. Він складається з декількох фільтруючих елементів, де основним є мембрана. Осмос комплектується трьома картриджами попереднього очищення, які очищають воду від найбільших забруднень до мембрани. Після мембрани система має мінералізатори, структуризатори та інші модулі для поліпшення характеристик води.

Через мембрану не проходять розчинені у воді забруднення, мікроорганізми та солі. Вона пропускає лише воду, прибор TDS-метр показує від 2 до 20 мг/л солей. Це дуже якісний показник, і головне – мембрана може пропрацювати від 2 до 10 років без заміни. Тоді як змінний елемент у глечику бажано замінювати раз на тиждень.

Автоматичне очищення мембрани – це одна з важливих особливосте роботи зворотного осмосу. Мембрана зливає частину води з відфільтрованими домішками на злив у каналізацію, за рахунок чого має кратно більший термін роботи, ніж картриджі.

 

Висновок

Змінний картридж у глечиках бажано замінювати раз на тиждень, бо він контактує з повітрям та потім просто робить воду ще гіршою. У осмосі картриджі ж у середньому стають півроку та працюють під тиском з проточною водою. Тому, хоч бактерії і розвиваються на них, але ж знову ж таки в рази повільніше. Мембрана середньої якості ж може прослужити 2-3 роки, а мембрана вищої якості на нормальному тиску та з гарними картриджами попереднього очищення – від 5 років. Саме тому в обслуговуванні зворотний осмос допоможе заощадити ваші кошти та час. А головне – дати безпечну питну воду. В середньому, в залежності від використання зворотний осмос окупиться за 1,5-3 роки.

У захист глечиків теж скажемо пару слів. Фільтри-глечики мають основну перевагу – мобільність. Їх можна взяти з собою на дачу, де немає можливості використовувати більш ефективні фільтри для води, що підключаються до водопроводу.

Питанню підбору фільтра для води треба надати належну увагу. По-перше, важливий результат, який ви отримуєте. По-друге, ціна грає важливу ролі у виборі. По-третє, не менш важливу роль грає й ціна сервісу. Наш вибір – зворотний осмос.

Читайте далі: Фільтри для води попереднього очищення

Фільтри для води попереднього очищення

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій