Очищення води від заліза. Частина 3

Орієнтовний час читання 1 хв читання

очищення води від заліза

З попередніх статей ми дізналися, як відбувається очищення води від заліза. Тепер розглянемо більш докладно  фільтруючий матеріал, що видаляє залізо та марганець.

Як показує практика, важливо навіть географічне положення свердловини чи колодязю. Бувають регіони, де вода в підземних ґрунтах містить багато органічних сполук. У таких випадках видалення заліза з води є складним процесом. Це вимагає більш сильних фільтруючих матеріалів, зниження швидкості фільтрації, частого дозування хімічних речовин, а також завжди сильної аерації води і тривалого контакту води з киснем. Двоступенева фільтрація в таких випадках є найбільш бажаною. Це особливо відноситься до користувачів приватних будинків, гостьових будинків, готелів, мотелів, ресторанів – де фінансові можливості можуть бути обмежені, а знезалізувачі чи системи водопідготовки повинні мати характеристики професійного, промислового обладнання.

Продовжуючи попередню частину цієї статті ми підкреслюємо, що обробка води немає нічого таємничого, якщо підійти до справи професійно. Наша робота підтримується знаннями і досвідом в галузі очищення води.

Фільтруючі матеріали від заліза та марганцю

На практиці – кожен шар фільтруючого матеріалу фільтра-знезалізувача стає каталізатором, результатом дії якого є осадження оксидів марганцю і заліза. Період виходу на пік продуктивності триває в залежності від процесу аерації, промивки матеріалу та складу води – від двох тижнів до кількох місяців. Потім фільтруючий матеріал повністю працездатний і починає ефективно видаляти марганець з води. Процес промивки матеріалу в деякій мірі руйнує вже сформованим каталітичні частки, тим не менш, він вже повністю функціональний. Фільтруючий матеріал з природного каталізатору може видалити марганець з перших годин роботи. Процес промивки не буде в цьому випадку зменшувати каталітичну активність.
Що цікаво, ці знезалізувачі вимагають безперервного та стабільного використання, тоді досягає максимальний ККД. Цьому сприяє особливості конструкції засипки, яка поєднує в собі переваги механічного фільтра і фільтру з видалення заліза та марганцю.

Якщо вода містить як залізо і марганець – процес обробки повинен бути двоступеневим. Перший крок – видалення з води заліза.
Зараз існують багатошарові засипання, що використовується для одночасного видалення заліза і марганцю, в одному циклі. Вони включають в себе антрацит (легке фільтруюче засипання) і пісок марганцю (важке фільтруюче засипання). Вибір процентного складу окремих компонентів здійснюється на основі складу домішок у воді та швидкості фільтрації. Однак слід зазначити, що “багатофункціональність” таких засипань буде ефективне і найкраще для постійного і незмінного споживання води, при фіксованих швидкостях.

Іноді ми також маємо справу зі з’єднаннями заліза, що важче видалити. До них відносяться, зокрема, органічні сполуки заліза. Але залізо, що присутнє у воді в колоїдної формі, набагато важче видалити, ніж неорганічні сполуки заліза. Найбільш часто використовуваним очисним коагулянтом є промислове вапняне молоко або сульфат алюмінію. Обидва способи вимагають дорогого устаткування і використовуються в промислових масштабах. Під “будинок”, що містить колоїдне залізо, можна спробувати фільтр, що містять спеціалізований іонокаталітичний фільтруючий матеріал. Основною умовою для технології очищення води, тим не менш, є відсутність в воді органічних сполук.

Отже, очищення води від заліза можливе за допомогою професійних фільтрів для води, що призначені видаляти саме залізо та марганець. Завдяки сучасним біль містким та довговічним фільтруючим матеріалам є можливість довго та ефективно використовувати системи водопідготовки від заліза, а значить – економити на постійній заміні менш ефективного фільтруючого матеріалу.

Читайте далі: Що таке окисно-відновний потенціал (ОВП) води?

Окисно-відновний потенціал води

 

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій