Як обрати фільтр для води?

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Як обрати фільтр для води?

Як обрати фільтр для води? Це питання виникає сьогодні досить гостро через проблему якості питної води в Україні, що робить доцільним застосування домашніх фільтрів для води. Вибирати хорошу систему очищення з технологією зворотного осмосу не так вже й просто, адже на кінцеву якість води впливають не лише якість фільтруючих матеріалів, а й якість матеріалів комплектуючих та корпусів.

Сьогодні майже в кожному будинку можна побачити побутові фільтри касетного типу вітчизняних і закордонних виробників. Купуючи фільтри й картриджі до них, ми психологічно заспокоюємо себе в плані проблем з очищенням води з-під крана та її вживання. Та дарма!

 

Експеримент TDS з фільтром-глечиком

Проведемо простий експеримент – перевіримо ефективність очищення води касетним фільтром за допомогою приладу TDS Meter 4 (вимірювач електропровідності рідин).

Родина з трьох чоловік, що проживає в м. Києві, споживає в середньому 5 літрів води в день. Для очищення води використовується розповсюджений фільтр-глечик касетного типу, у комплекті є звичайний вугільно-смоляний картридж. Ресурс картриджу, згідно з інструкцією, розрахований на строк 70 днів, або на 360 л води.

Пропускаємо через фільтр 3-4 порції води й зливаємо її. Все, фільтр готовий до роботи. Робимо контрольні виміри води до її очищення й після. Після трьох тижнів використання фільтра вода до очищення (тобто з під крана) перевершує по якості «очищену воду», а після 5 тижнів вода до очищення перевершує по якості у два (!) рази фільтровану воду – з під крана йде чистіша вода! Це значить, що фільтр сильно забруднений, і Ви повинні замінити картридж. Якщо цього не зробити, Ви почнете фактично отруювати свій організм – фільтр перетворюється на вбивцю. Неважко підрахувати, що за 5 тижнів ми пропустили через фільтр усього 175 л води – це вдвічі менше, ніж ресурс картриджу.

Експериментальні дані аналізу якості роботи фільтра (у мг/л вмісти різних розчинених часток – переважно солей)

Час виміру
До очищення
Після очищення
Наприкінці 1 тижня
240
90
Наприкінці 2 тижні
234
196
Наприкінці 3 тижні
248
304
Наприкінці 4 тижні
242
396
Наприкінці 5 тижня
239
484
Наприкінці 6 тижня
254
599
Наприкінці 7 тижня
235
690

 

Переваги зворотного осмосу

А тепер розглянемо докладніше системи зворотного осмосу. Вся система складається з декількох різних фільтруючих елементів, головний з яких – це мембрана. Кілька фільтрів, які очищають воду від найбільшого бруду до мембрани, а також після мембрани можуть підключатися мінералізатори, ультрафіолетові лампи, біорезонатори та інші модулі, щоб поліпшити властивості води.

Отже, вода спочатку очищається від найбільшого сміття (мул, пісок, іржа, хлор, пестициди й інше). Потім через мембрану пропускаються тільки молекули води й кисню (більші за розміром молекули солей, металів і різних з’єднань відсіюються).

Одним з найважливіших властивостей системи є автоматичне промивання мембрани. Невелика частина води із забрудненнями вимивається в каналізацію, а це значно збільшує термін роботи системи очищення.

 

Підсумок

Так, на відміну від фільтрів-глечиків, картриджі на зворотних осмосах потрібно міняти один раз на 3-6 місяців, а деякі – один раз на 12 місяців. Мембрана ж може прослужити 2-3 роки. Саме тому в обслуговуванні зворотний осмос допоможе заощадити ваші кошти та час. В середньому, система зворотного осмосу може окупитися за 1,5-3 року – залежно від частоти використання очищеної води.

У підсумку хочеться ще раз звернути увагу на те, що вибору фільтруючої системи для вашого будинку слід надавати належну увагу. Важливі не тільки первинні витрати при придбанні фільтрів. Враховуйте витрати на обслуговування, заміну картриджів і витрачений час, а також, що найважливіше, на якість питної води, яку ви отримуєте в результаті.

Отже, відповідь на питання “Як обрати фільтр для води?” така – звертайте увагу на якість роботи фільтру та не тільки на його ціну, а й на ціну обслуговування.

Читайте далі: Фільтри-глечики: простий експеримент

Фільтри-глечики: простий експеримент

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій