Відповідаємо на перше питання і найпопулярніше питання: “Який фільтр для води вибрати?”, а також розповідаємо про будову класичної системи зворотного осмосу.
Почнемо з самого початку – що таке “фільтр для води”? Бо хотіли б зробити відповіді на загальні питання, тому що ви дуже часто дзвоните і питаєте майже одні й ті самі питання. То буде такий матеріал, нам буде менше розповідати вам у телефонній розмові, а ви могли знайти цю популярну інформацію у відео. Нам буде набагато краще. коли ми один раз розповімо і ви будете все знати, і дали ставити вже свої індивідуальні питання.
Який фільтр вибрати?
Саме головне і саме часте питання:
– Який фільтр нам потрібен?
Ми зі свого боку задаємо уточнююче питання:
– Яку мету ви переслідуєте? Яку саме воду ви хочете? Чи ви хочете якісну побутову воду з води зі свердловини, чи ви хочете якісну питну воду з міської водопровідної води?
Отже, який фільтр для води вибрати – залежить від вхідної води та кінцевої мети, тобто яку воду ви хочете отримати, побутову чи питну.
Фільтр для води зі свердловини
Якщо ми спілкуємося про фільтр для води зі свердловини, то там потрібен аналіз води та продуктивність. Ви надсилаєте нам свої дані і ми індивідуально підбираємо вам систему водопідготовки. В нас є портфоліо – будь-ласка, дивіться. Тут ви можете знайти дуже багато встановлених нами систем водопідготвоки. І ви можете побачити, що деякі з них один на одного схожі, але зазвичай це індивідуальний проект під ваш аналіз води, під вашу продуктивність, під ваші умови, де буде стояти ця система водопідготовки.
Зворотний осмос – рішення з очищення питної води
Якщо ми спілкуємося вже про систему питну, про питний фільтр для води, то зазвичай це рішення в коробці. Ми є офіційним представником європейського виробника фільтрів для води Bregus, тому пропонуємо системи зворотного осмосу Bregus. І спочатку розповімо про будову систем зворотного осмосу на прикладі системи зворотного осмосу класичного типу Bregus Classic Silver.
Колби попереднього очищення
Давайте, хто ще не знайомий, познайомимося з системами зворотного осмосу класичного типу. Базова модель має п’ять ступенів. В нас у Bregus Classic Silver базова модель – це сім ступенів. Це ось модель сама популярна, яка має вісім ступенів. Система зворотного осмосу завжди має колби попереднього очищення, де фільтрується основна маса механічних та хімічних домішок. У першій колбі картридж механічного очищення, зазвичай з розміром п’ять мікрон, відфільтровує іржу, мул, пісок. У другій колбі – вугільний картридж, що видаляє сірководень та хлор, який дуже поганий для осмотичної мембрани. У третій колбі картридж механічного очищення із меншими порами, тобто один мікрон. Ці три картриджі називаються картриджами попереднього очищення, бо є попереднім очищенням саме для мембрани. Вони часто продаються комплектами по три штуки.
Осмотична мембрана
Мембрана – це серце усього пристрою. Це змінний елемент, який відфільтровує солі, розчинені у воді. Це найменші розчинені частинки у воді. Тобто фільтр дає чисту та безпечну воду, тому що з неї відфільтровані солі та бактерії. Це вода найвищої якості очищення, питна вода за європейськими нормами.
Постфільтри
У базових моделях п’ята ступінь – вугільний постфільтр. У сучасних системах зворотного осмосу постфільтрів більше. Є ще шоста ступінь – мінералізатор, у багатьох системах це опція. Як і сьома ступінь – структуруючий картридж “Біокераміка”. В наших восьмиступеневих системах Bregus Classic Silver RO8 є ще восьма ступінь – картридж Alkaline, що підлужнює воду.
Типи змінних елементів зворотного осмосу
Картриджі попереднього очищення накопичувального плану. Вони збирають на собі домішки і їх потрібно замінювати раз на півроку. Вони мають стандартний десятидюймовий розмір. Сервісувати ви можете їх самі – у комплекті з фільтром є ключ для колб, яким можна викрутити та закрутити колби.
Мембрана розподільчого плану, як ми вже казали, вона видаляє розчинені у воді солі. У корпусі мембрани є один вхід і два виходи. Один вхід знаходиться на кришці корпусу мембрани, кришка має реберця, завдяки яким можна її відкрутити. З іншої стороні корпусу знаходяться два виходи. Вихід, що ближчий до центру – це питна вода. Вихід, що ближчий до краю корпусу мембрани – це відпрацьована вода з відфільтрованими солями, яка йде на злив у каналізацію. Тому у систем зворотного осмосу є перерозхід води, але завдяки цьому фільтр здатен давати якісну питну воду.
На злив йдуть ті домішки, які відфільтрувалися мембраною, щоб вони не ній не налипали. Це механічні домішки, які менші за один мікрон – розмір пір у третьому картриджі попереднього очищення, розчинені у воді солі, віруси та бактерії. Цю воду можна сміливо пити некип’яченою. У свої родині я давав своїй дочці цю воду після 6 місяців, коли стало можна давати за порадами педіатра.
Вузли зворотного осмосу
З конструктивних вузлів, які обов’язково мають бути у системі зворотного осмосу, скажемо про чотирьохходовий клапан. Він перекриває подачу води тоді, коли непотрібно фільтрувати воду, щоб вода не йшла постійно повз мембрану на злив у каналізацію. Завдяки цьому не витрачається ресурс картриджів попереднього очищення і лічильник не рахує зайву витрачену воду.
На шляху відпрацьованої води з мембрани є обмежувач потоку flow 420. Його роль полягає у створенні тиску на мембрані, щоб вода не йшла повз мембрану за шляхом найменшого супротиву, а фільтрувалася через неї.
Основною умовою експлуатації системи зворотного осмосу є три атмосфери водопровідного тиску, щоб вода продавлювалася через мембрану 75 GPD. Якщо такого тиску немає, то тоді система комплектується електричним насосом. Тому потрібно передбачити розетку під мийкою, коди буде увімкнутий цей електричний насос. Але насос необхідний у 5% випадків використання систем зворотного осмосу або й менше.
Також у комплекті є трійник для відбору води, який врізається у холодну воду, яка у вас іде на кухні під мийкою. Є хомут на сифон зливу з раковини для під’єднання відпрацьованої води, що йде на злив у каналізацію. Питний кран, який встановлюється окремо на мийці. І ще є накопичувальний бак.
Накопичувальний бак зворотного осмосу
Накопичувальний бак необхідний для того, щоб в ньому збиралася вода. Тому що у мембрані дуже малі пори – мембрана фільтрує якісно, але тому дуже повільно. Реальна швидкість фільтрації, якщо вода йде напряму – цівка тонкіше сірника. Якщо вона є, значить вхідного тиску достатньо для нормальної роботи фільтру. Чим більший водопровідний тиск, тим більше води буде у накопичувальному баку. Зазвичай бак розрахований на об’єм до десяти літрів чистої питної води. Цього достатньо, що ви могли швидко набрати воду у каструлю, щоб зварити першу страву.
Задавайте питання
Немає нічого складного у роботі фільтру, немає нічого складного у його сервісуванні. Але ми знаємо, що у вас ще можуть бути питання, тому будь-ласка задавайте їх у соціальних мережах або у коментарях. А ми будемо давати на них відповіді та знімати наступні відео по іншим фільтрам для води та по сервісу.
Дякуємо, що були з нами. Слава ЗСУ! Смерть ворогам!
Вибрати свій питний фільтр для води ви можете в нашому інтернет-магазині у розділі “Питні фільтри. Системи зворотного осмосу“. Якщо ви не знайшли відповіді на питання “Який фільтр для води вибрати”, напишіть нам про свою необхідність у фільтрі та ціль його використання і ми допоможемо вам з вибором.
Читайте далі: Що таке зворотний осмос? Частина 2
Усі системи водопідготовки Multifilters
– Мають гарантію
– Підбираються індивідуально за аналізом води для максимально ефективної роботи.
– Підбираються згідно європейських норм якості води.
– Відповідають європейським стандартам з якості матеріалів, що контактують з водою.
Якщо вам потрібен фільтр для води на свердловину, заповніть Анкету підбору фільтраційного обладнання.
Завітайте у Портфоліо Multifilters та подивіться, як може виглядати ваш фільтр для води.
Також подивіться наші Відео про фільтри для води, де ми даємо відповіді на базові питання.
+ Немає коментарів
Додайте свій