Фільтри для води від ЗАЛІЗА

Орієнтовний час читання 2 хв читання

Фільтри для води від заліза та марганцю – це стаття, яка розглядає проблеми води із залізом, причини виникнення появи заліза та марганцю у воді зі свердловини та рішення з їх фільтрації з води.

Анонс

Як видалити з води зі свердловини залізо та марганець? Як захистити домашню сантехніку та прання від іржавих нальотів та плям? Які це мають бути фільтри для води? Ця тема обширніша, ніж Пом’якшувачі води, тому влаштовуйтеся зручніше. Поїхали!

Вступ

Відео про пом'якшувачі води
Відео про пом’якшувачі води

Якщо ви не дивилися наше попереднє відео про пом’якшувачі води, рекомендую подивитися його, щоб бути у контексті. Там ми розглянули будову пом’якшувача води, принцип його роботи і у цьому відео про фільтри для води від заліза ми будемо дуже часто звертатися до пом’якшувачів. Ми будемо порівнювати будову і принцип роботи. Тому, будь-ласка, поставте це відео на паузу і подивіться попереднє відео про Пом’якшувачі води. Ну а якщо ви вже подивилися та повернулися, давайте продовжувати.

Проблеми від води із залізом

Родина у приватному будинку
Родина у приватному будинку

Отже, розглянемо ситуацію, де ви як власник приватного будинку чи його мешканець, який для своїх господарських потреб використовує воду зі свердловини. Або може ви – власник невеликого бізнесу, який так само для господарськи або може навіть для виробничих потреб використовує воду зі свердловини. Ця вода зі свердловини має неприємний металевий присмак та запах, залишає після себе потьоки та нальоти, має коричневий колір, червоний або жовтий.

Труби заросли залізом
Труби заросли залізом

Звичайно такою водою незручно користуватися у побуті, так само незручно користуватися нею і на пиття. Ця вода може засмічувати труби, труби можуть заростати відкладеннями заліза у вашому локальному водопроводі у вашому приватному будинку. Можуть залишатися нальоти на сантехніці, можуть псуватися побутові прилади, і навіть коли ви миєте руки, це залізо може залишатися у вас на руках.

Залізо та марганець
Залізо та марганець

Щоб видалити це залізо з води, потрібні фільтри для води, які називаються Знезалізувачі води. До речі першими в Україні ввели це поняття ми у 2016му році. Тоді ви могли зустріти або фільтри для води від заліза, або російською “обезжелезиватели водьі”. Ми тоді оновлювали наш сайт та перекладали його українською мовою. В нас ще була ідея зробити окрему категорію – фільтри для води від марганцю, які б називалися Деманганатори. на цей час деманганаторів ви навряд чи зможете знайти, тому що фільтри для води від заліза та від марганцю – це по своїй суті одне й те саме. Тому що залізо та марганець однакові за своїми властивостями і видаляються одним і тим самим фільтруючим матеріалом. Тому робити другу категорію, де були б ті самі фільтри з тим самим описом та цінами немає сенсу. Тому знезалізувачі води є, а деманганатори ви навряд чи де зустрінете.

Звідки залізо у воді

Залізо у шкільному курсі хімії
Залізо у шкільному курсі хімії

Для підбору обладнання, що буде ефективно видаляти залізо, ми маємо трохи торкнутися шкільного курсу хімії. Спробую розказати вам все максимально доступно і максимально зрозуміло. Тому що залізо у воді зі свердловини в основному зустрічається у двох формах – двовалентній та тривалентній. І від цього залежить підбір обладнання для фільтрації води.

Оксиди заліза
Оксиди заліза

Почнемо з того, що всі метали знаходяться на нашій планеті не у чистому вигляді. Ми не можемо копнути землю чи спуститися у шахту і відкопати там чистий шматок заліза чи марганцю, чи хрому, чи нікелю, чи хрому, чи будь-якого іншого металу. Поправте мене у коментарях, якщо це не так. Зазвичай метали хочуть з чимось прореагувати. Якщо ми візьмемо до уваги залізо, то краще всього воно реагує з киснем. Тому найрозповсюдженіша форма заліза на Землі – оксид заліза. Науковою мовою – оксид заліза тривалентного, технічною мовою – руда, у побуті це просто «іржа».

Оксид заліза тривалентного
Оксид заліза тривалентного

Коли ви бурите свердловину, ви не знаєте на яку воду, на воду з якими домішками ви натрапите. Як я казав у минулому відео, якщо свердловина неглибока, то у воді можуть бути нітрати з полів у сільській місцевості. В нас навіть була ситуація, коли є нафтопродукти у воді та масляниста плівка на її поверхні, бо десь поряд в радіусі 15-20 км було сховище нафтопродуктів і вони потрапляли у підземні води. Якщо свердловина глибше, то вода може бути із солями жорсткості, і фільтри-пом’якшувачі води ми розглянули у попередньому відео. І також може бути залізо у воді.

Тривалентне залізо у воді

Тривалентне залізо у воді
Тривалентне залізо у воді

І от вам попадається шар з водою, де вона контактує з залізною рудою. Насосна станція витягує на поверхню воду із залізом – вода має коричневий, червоний чи жовтий колір, характерний металевий присмак та запах, випадає іржавий осад. Тобто тут все одразу вказує на тривалентне залізо, хімічна формула якого Fe2O3, тобто дві молекули феруму притягують до себе три молекули оксигену.

Хімічний елемент Ферум
Хімічний елемент Ферум

І ще трохи інформації для розуміння. Коли ми кажемо, що у воді присутнє залізо”, ми маємо на увазі з’єднання заліза. Але залізо – це безпосередньо метал. Але правильно казати Ферум, бо так називається хімічний елемент. Тому говорячи «залізо» ми маємо на увазі іони феруму у з’єднаннях, наприклад, Fe2O3 та FeO. І те ж саме стосується кисню. Хімічний елемент – оксиген, а кисень – це газ, який має хімічну формулу О2.

Марганець у воді

Марганець у воді
Марганець у воді

Повертаємося до плям від заліза у воді – те саме з наявністю марганцю у воді. Вода зі свердловини може під землею контактувати не тільки із залізною рудою, а ще й з марганцевою рудою. Може залізної руди не бути, а може бути лише марганцева руда. Тоді, вода, якою ви користуєтеся у побуті буде залишати не іржаві потьоки та плями, а сірі або чорні.

Двовалентне залізо у воді

Розчинене двовалентне залізо у воді
Розчинене двовалентне залізо у воді

Може бути інша ситуація, коли вода піднімається зі свердловини на поверхню прозора, але теж має металевий присмак та запах. І з часом у воді починає випадати жовтий іржавий осад. Це – розчинене, двовалентне залізо у воді. І коли воно реагує з киснем у повітрі, перетворюється у тривалентне і випадає у осад. Але як воно утворюється там, під землею?

Бактерії у воді
Бактерії у воді

А справа в тому, що там у воді під землею можуть жити бактерії. І як і всім живим істотам, їм необхідний кисень для існування. Але там немає повітря і там немає сонячного світла, щоб може рослини через фотосинтез утворювали кисень. Тому ці хитрі бактерії від покладів тривалентного заліза відгризають собі шматки Fe2O3, беруть собі одне “О” – один атом оксигену – для дихання і після себе залишають FeO.

2Fe2O3 -> O2 + 4FeO

Запах сірководню разом із запахом заліза

Бактерії
Бактерії

Ще однією характерною особливістю існування цих бактерій у воді є запах сірководню. Тобто вони залишають після себе свої продукти життєдіяльності, які дуже погано пахнуть. Тому часто з цією прозорою водою, разом із запахом металу ще є запах тухлих яєць. І тоді ми у обладнання разом із фільтрами для води від заліза додаємо вугільні фільтри та ультрафіолетові лампи для стерилізації цих бактерій.

З’єднання FeO, тобто оксид двовалентного заліза, хоче повернутися у свій звичний тривалентний стан Fe2O3. Але не може – немає ж повітря під землею. А коли ви викачуєте воду на поверхню, кисень з повітря реагує з цим “розчиненим” двовалентним залізом, воно переходить у тривалентний стан і знову випадає у осад. Таким чином, якщо вода спочатку прозора, але через деякий час випадає однорідний іржавий осад або іржавий осад у вигляді пластівців.

4FeO + O2 -> 2Fe2O3↓

Розрахунок системи водопідготовки iBregus
Розрахунок системи водопідготовки iBregus

Нагадаю, що все це я вам розповідаю не просто так. А тому що від цього залежить обладнання, і, відповідно, його ціна, яке ми підбираємо для очищення води.

Отже, ми розібралися з типом домішок – без аналізу води можемо визначити, яке в нас залізо у воді зі свердловини. Тепер ми маємо визначити, кількісно скільки якого заліза у воді, щоб правильно розрахувати кількість фільтруючого матеріалу у системах водопідготовки.

Як правильно набрати воду на аналіз

Якщо ви вже користуєтеся водою зі свердловини, то потрібно прокачати воду десь хвилин 5-10, щоб добратися до тієї води, якою ви користуєтеся постійно. Якщо водою зі свердловини не користуєтеся або тільки пробурили, то треба викачувати воду з півгодини або навіть більше, хвилин 30-40.

Набирати воду слід у пляшку з-під мінеральної води, не з-під солодкого лимонаду. Пляшку спочатку промити тією ж водою, що ви будете набирати. Берете відро чи якусь ємність, куди можна набрати воду зі свердловини на аналіз і занурити у неї пляшку. Для того, щоб набрати воду на аналіз, пляшку треба занурити, щоб вона набралася повністю і ній не було повітря. Бо якщо буде повітря у пляшці, залізо прореагує з киснем і аналіз води буде недостовірним. А це може суттєво вплинути на вибір обладнання. Набираєте воду, міцно закручуєте кришкою та відправляєте у лабораторію.

Якщо є можливість, вкажіть співробітникам лабораторії, що вам потрібен розгорнутий аналіз води по залізу. Деякі лабораторії його роблять. У аналізі води може бути вказані «Залізо загальне» та «Залізо тривалентне», нам цього буде достатньо.

Якщо ж можливості зробити розгорнутий аналіз води немає, то нічого страшного – здавайте воду. Ми потім задамо вам додаткові питання, щоб з’ясувати необхідні нам параметри.

Якщо хочете, можете подзвонити нам – ми можемо порадити, де можна зробити аналіз води, який нас повністю задовільнить. Або ми самі відвеземо вашу воду на аналіз тут у Києві, ви просто вишлете воду на аналіз нам.

Аналіз води

Розгорнутий аналіз води по залізу
Розгорнутий аналіз води по залізу

Аналіз води допомагає нам визначити характер домішок. Він необхідний для індивідуального підбору обладнання, яке має працювати довгі роки. Ще  аналіз води допомагає побачити приховані загрози, наприклад, нітрати у воді, які неможливо побачити або відчути. Тому аналіз води потрібен у першу чергу для вас, що ви бачили, яку води ви п’єте чи використовуєте у побуті. А нам він потрібен для того, щоб підібрати фільтри для води від заліза. А також з огляду на наш багаторічний досвід ми можемо дати поради, які фільтри потрібні для одного чи іншого типу домішок, і де можна зекономити, а де краще може навіть взяти обладнання із запасом.

Фільтри для води від тривалентного заліза

Колони різного розміру
Колони різного розміру

Якщо вам аналіз води показує перевищення тривалентного заліза чи наявність марганцю, то у такому випадку вам допоможуть професійні, спеціалізовані фільтри для води від заліза – системи знезалізнення води, або просто Знезалізувачі води.

Для початку розглянемо їхню будову. За будовою він представляє собою ті самі фільтри колонного типу, як і в пом’якшувачах води. Колони можуть бути різного розміру, для того, щоб у них було можна засипати відповідно різну кількість фільтруючого матеріалу, що буде відфільтрувати потрібну кількість домішок, яку показує аналіз води та видавати очищену воду з потрібною швидкістю.

Розрахунок фільтрів для води від заліза

Розумієте, що коли ви відкриваєте один кран, то вода має проходити через фільтруючий матеріал з певною швидкістю, щоб повністю позбавитися домішок. Якщо у вас три члені сім’ї і кожен собі відкриває один кран – хтось миє руки чи посуд, хтось поставив пральну машинку, хтось сходив у туалет – то у вас вже три споживачі води. Тому швидкість проходження води через матеріал вже втричі швидша – відповідно і матеріалу має бути в втричі більше, щоб встигати відфільтрувати ту саму кількість заліза з води зі свердловини. Ми ці всі параметри – скільки людей проживає, скільки кранів може бути одночасно відкрито і так далі – збираємо і підбираємо відповідний розмір колони з відповідною кількістю матеріалу.

Варіанти обладнання

У наші пропозиції ми можемо зробити декілька варіантів і показати, чим вони один від одного відрізняються. В першу чергу вони відрізняються між собою кількістю фільтруючого матеріалу. Як у минулому відео я вже пояснював, що чим більше фільтруючого матеріалу, тим краще. Справа в тому, що фільтруючий матеріал може набрати в себе певну кількість домішок і далі його треба промити. Ми виставляємо у контролерах, які керують процесом фільтрації, що фільтр має промитися або через певну кількість діб, або через певну кількість кубів. Якщо якась з цих умов виконується, то фільтр промивається, що фільтрувати воду далі.

Кількість фільтруючого матеріалу підбирається таким чином, щоб фільтром було зручно користуватися. Він має працювати без промивки принаймні 2-3 дні, а краще б 5-7 днів. Чому так? Тому що фільтруючий матеріал з часом стирається і його потрібно буде замінювати.

Пропозиції з обладнання

Фільтр для води від заліза iBregus, варіант "Комфорт"Давайте розглянемо це на прикладах наших комерційних пропозицій. Ми підбираємо варіант “Комфорт”, де фільтруючого матеріалу достатньо для роботи без промивки 5-7 днів. Давайте візьмемо 5 днів, щоб було зручно порахувати. Беремо період роботи обладнання 30 днів, 1 місяць. за цей місяць фільтр проведе 6 регенерацій – 30 днів ділимо на цикл його роботи “5 днів” і отримуємо 6 промивок.

Фільтр для води від заліза iBregus, варіант "Економ"
Фільтр для води від заліза iBregus, варіант “Економ”

Якщо візьмемо менший балон – варіант “Економ”, де буде мало фільтруючого матеріалу, то балон має частіше промиватися. Його цикл роботи 2-3 дні. Це означає, що за ті самі 30 днів він має виконати 10-15 регенерацій. А значить, що фільтруючий матеріал буде більше зношуватися в 2-3 рази швидше, тому його потрібно буде замінити на половину терміну раніше, ніж у варіанті “Комфорт”. А у фінансовому еквіваленті це половина від ціни балону.

І начебто ви можете сказати: “А яка різниця, коли замінювати матеріал, якщо ціна на нього одна й та сама? Що я візьму маленьку та дешеву систему “Економ” та буду частіше замінювати фільтруючий матеріал, що я куплю велику та дорогу систему “Комфорт” і буду рідше замінювати матеріал. Напочатку заплачу менше, а сервіс виявиться той самий…”

Переваги варіанту “Комфорт”

Це судження неправильне. По-перше, варіант “Комфорт” називається так, тому що ви комфортно користуєтеся очищеною водою і не переживаєте, що фільтр через 1,5-2 роки вже буде недофільтровувати через зношений фільтруючий матеріал. У вас не почнуть з’являтися нальоти на сантехніці, які потрібно знову відмивати. Фільтруючий матеріал має пропрацювати у варіанті “Комфорт” задекларовані виробником 10 років. По-друге, вам не потрібно буде так часто викликати сервіс-майстрів для заміни фільтруючого матеріалу. Вони не будуть влаштовувати вам вдома армагедон, бо замінити фільтруючий матеріал – це ціле діло. Потрібно від’єднати балон і витягти його на вулицю, щоб витягти та вимити старий матеріал. А це не так просто, бо балон з матеріалом важкий та ще й з водою. А якщо ваша система водопідготовки стоїть ще нижче рівня землі, що її потрібно витягувати по східцях нагору. Потім спустити колону назад, засипати новим фільтруючим матеріалом і під’єднати до водопроводу назад.

майстри з обслуговування систем водопідготовки
Майстри з обслуговування систем водопідготовки

Тут ви можете сказати, що «я цим займатися ж не буду, я заплачу гроші вашим сервіс-майстрам чи стороннім сервіс-майстрам, чи місцевим сантехнікам». Але за роботу їм потрібно заплатити. І тут якраз і виявляється різниця – чи робити перезасипання фільтруючого матеріалу у колонну, наприклад, за 10 років 3 чи 5 разів або зробити 1 раз. А за свою роботу сервіс-майстри візьмуть однакову ціну, бо їм немає різниці, скільки мішків засипати у балон – 2 чи 4. Тому різниця у тому, яку систему водопідготовки купити, є. Тим більше, що правильно підібрана система водопідготовки може коштувати на 20-50% дорожче, але на дистанції вона суттєво зекономить вам гроші та ваші нерви звичайно

Окрім цього, великий балон з більшою кількістю фільтруючого матеріалу має запас на той випадок, якщо до вас приїдуть гості і витрати води збільшяться, або якщо погіршиться аналіз води.

Фільтруючий матеріал від заліза

Фільтруючий матеріал від заліза Bregus Bremix
Фільтруючий матеріал від заліза Bregus Bremix

Важливу роль також грає і сам фільтруючий матеріал, який використовується у фільтрах. Ми використовуємо матеріал природного походження європейського виробництва, який називається Bregus Bremix. Природні матеріали міцніші та витриваліші за синтетичні, вони менше стираються та зношуються, тому їх вистачає на довше. Їх можна використовувати для фільтрації води з великою кількістю заліза та марганцю, тобто він розрахований на більш погані аналізи води. Тому він і є спеціалізованим професійним фільтруючим матеріалом, який видаляє залізо.

Промивається професійний фільтруючий матеріал від заліза виключно водою, соляний розчин для промивки знезалізувача не потрібен. Тобто якщо у вас м’яка вода і є лише тривалентне залізо у аналізі, то можна обійтися лише встановленням знезалізувача води. По-перше, фільтруючий варіант у варіанті “Комфорт” прослужить вам до 10 років без заміни фільтруючого матеріалу і ви не будете витрачати зайві гроші на сервіс, а, по-друге, ви не будете витрачати гроші на сіль для його регенерації.

Фільтри для води від заліза: роль контролеру

Процесом роботи фільтру та його промивки керує клапан, який монтується на колону. Або ми на жаргоні ще називаємо його “клапан” або “голова”. Голови до балонів можуть бути різні: ручні, напівавтоматичні, автоматичні та сучасні з дистанційним керуванням.

Сучасні дистанційні клапани або цифрові клапани – це автоматичні клапани, які не тільки керують процесом фільтрації без втручання людини, але й надають дистанційний доступ до налаштувань фільтраційного та додаткового обладнання та даних про його роботу.

Тим не менш слід розрізняти можливості таких клапанів, бо від різних виробників можуть бути різні клапани. Одна справа, коли ви просто отримуєте дані про роботу самого фільтру, а інша, коли ви можете з телефона чи ноутбука перекрити кран, зробити примусову регенерацію або на свій пристрій отримати сповіщення про необхідність досипати сіль, якщо це пом’якшувач чи система мультифільтрації, чи обслугувати фільтр.

Фільтри для води від двовалентного заліза

Отже, ми з вами розібрали принцип роботи знезалізувача води, його будову. тепер ми знаємо, що він встановлюється тоді, коли у аналізі тривалентне залізо. Що робити тоді, коли вода прозора, але запах та присмак металу – тоді, коли є тривалентне залізо у воді?

Ми з вами вже знаємо, що тоді, коли є двовалентне залізо у воді, воно може прореагувати з киснем у повітрі, перейти у тривалентний стан і випасти у осад. Тобто ми розуміємо, що для фільтрації цієї води знезалізувачем, нам потрібно примусово наситити воду киснем і перевести розчинене двовалентне залізо у тривалентний стан.

У цьому нам допомагає аерація води. Аератор – це такий пристрій, через який проходить вода і який під тиском засисається повітря. Він встановлюється після фільтру механічного очищення і перед гідрофором. Принцип роботи такий: ми насичуємо воду повітрям, вода з повітрям заходить у акумуляційну ємність – гідрофор. Гідрофор – це ваше обладнання, яке йде разом з насосною станцією, яка викачує воду зі свердловини. Це запас води. Ми рекомендуємо, щоб гідрофор був мінімум 300 літрів, щоб був час у води з повітрям постояти, щоб двовалентне залізо мало час прореагувати з киснем і перейти у тривалентний стан. І після цього з гідрофору вода потрапляє у знезалізувач води, де вже тривалентне залізо і відфільтровується.

Реальні встановлені та працюючі фільтри для води від заліза

Система водопідготовки від заліза, Варіант 1
Система водопідготовки від заліза, Варіант 1

Виходимо на фінішну пряму. Яке ж саме обладнання вибрати для фільтрації заліза у воді. Якщо ви подивитеся у наше портфоліо, то там ви знайдете  дві найрозповсюдженіші комбінації обладнання:

Система водопідготовки ід заліза, Варіант 2
Система водопідготовки ід заліза, Варіант 2
  • Механічний фільтр ВВ20
  • Аератор
  • Гідрофор
  • Знезалізувач

Або

  • Механічне очищення
  • Аератор
  • Гідрофор
  • Знезалізувач
  • Система мультифільтрації

Фільтр механічного очищення

Механічний фільтр – це колба ВВ20 з шнурковим картриджем Bregus щільного намотування, що видаляє механічні домішки. Зазвичай це картридж з порами 20 мікрон. Тобто все, що більше 20 мікрон – мул, пісок, іржа – цей картридж відфільтровує. У аналізі води цей параметр називається “Сухий залишок”. Термін його роботи від 1 до 6 місяців. Механічний фільтр – це необхідність у будь-якій системі водопідготовки, щоб захистити фільтруючий матеріал від механічного пошкодження.

Аерація води

Аерація – це система насиченням води киснем. Це насправді простий пристрій, який засисає повітря. Він дешевий і не потребує електрики. Тому навіть краще перестрахуватися і поставити його на той випадок, якщо у аналізі води немає показнику двовалентного заліза, або на той випадок, якщо це двовалентне залізо може з’явитися. У випадку дуже великої кількості двовалентного заліза, можуть бути аератори більшого діаметру, більшої продуктивності. Може бути електричний компресор, який примусово нагнітає повітря у воду. Також можуть бути аераційні колони, щоб наситити воду киснем і щоб велика кількість двовалентного заліза прореагувала з киснем у повітрі.

Гідрофор – це акумулятор води, або запас води. Це безпосередньо ваше обладнання, тому що ви вибираєте, який запас води хочете мати. Наша рекомендація, щоб гідрофор має бути від 300 літрів, і чим більше його об’єм – тим для фільтру краще, тому що у двовалентного заліза буде більше часу прореагувати з киснем.

Видалення заліза

Знезалізувачі ми вже з вами розібрали, це фільтри для води від заліза колонного або ще кажуть балонного типу, які видаляють велику кількість тривалентного заліза. Ми використовуємо Розумні системи знезалізнення води iBregus, які з’єднуються з серверами виробника через інтернет. Ви, як власник, отримуєте свій кабінет користувача, де бачите роботу фільтру онлайн, бачите витрати води за будь-який період часу, отримуєте сповіщення про сервіс, маєте змогу провести регенерацію фільтру дистанційно, просто натиснувши кнопку в своєму телефоні.

Система мультифільтрації – це фільтр для води колонного типу комплексної дії. Основне їх призначення – фільтрація води від невеликої кількості двовалентного заліза та невеликої кількості солей жорсткості. Комбінації обладнання з мультифільтрацією ставляться у тому випадку, коли багато двовалентного заліза та є невелика кількість солей жорсткості. Система мультифільтрації через те, що видаляє жорсткість, вже промивається розчином таблетованої солі. Ми тут теж використовуємо Розумні системи мультифільтрації iBregus. У своєму кабінеті ви можете спостерігати за роботою кожної колони окремо та отримувати окрему статистику по кожній з них.

Найкращі фільтри для води від заліза

Якщо ви подивитеся на наші виконані роботи, то таких двобалонових систем встановлено нами у приватних будинках більше всього. Це все тому, що за погані аналізи води ніхто не хоче братися. Тому будьте готові, що чим гірша вода, тим більші витрати, як на обладнання, так і на сервіс. Ну і в цілому тут теж у повній мірі діє принцип «чим більше фільтруючого матеріалу, тим краще». І краще один раз заінвестувати гроші у Розумну систему водопідготовки iBregus і вирішити це питання назавжди, тому що це європейське виробництво, якісні фільтруючі матеріали та сучасні технології.

Отже, ми з вами розібралися, що робити тоді, коли є тривалентне залізо, двовалентне залізо та солі жорсткості у вашому аналізі води. Також ми коли розбирали, звідки береться двовалентне залізо, казали про можливу наявність бактерій у воді та запах сірководню. Тому опціонально у наші пропозиції з обладнання ми ще можемо додавати додаткові механічні фільтри, вугільні фільтри у вигляді картриджів ВВ20 та ультрафіолетову лампу для стерилізації бактерій. Але це вже залежить від кожного конкретного аналізу води та від ваших побажань до якості підготовленої води.

Фільтри для води від заліза: Картриджі у колби

Ще на нашому сайті у розділі «Знезалізувачі води» ви можете знайти картриджі у колби зі знезалізненням. Вони можуть бути стандартних розмірів 10”, ВВ10, ВВ20. Там всередині знезалізнюючий фільтруючий матеріал, який так само видаляє залізо. Але його там дуже мало і він не відновлюється – промити його неможливо. Тобто якщо у вас суттєве перевищення заліза у воді, то він вас не врятує. Термін їх роботи буде залежати від кількості заліза у воді.

Ці картриджі одноразові – вони не промиваються, а коштують дорожче у порівнянні з механічними та вугільними, то замінювати їх виходить суттєво дорожче, ніж поставити систему водопідготовки. Варіант з цими картриджами ставлять лише тоді, коли взагалі немає місця під систему водопідготовки. І той, хто купує такі картриджі, розуміє, що іншого виходу, окрім використання цих картриджів, немає. Тому ми такі фільтри не пропонуємо у наших пропозиціях.

І коли ви вперше стикнулися з проблемою наявності заліза у воді та побачили картриджі на сайті за 1000-2000 грн, які суттєво дешевші за професійні системи водопідготовки, що коштують від 40000 грн, то це не означає, що вам потрібні саме картриджі й вони вас спасуть від заліза. Спочатку робимо аналіз води і далі дивимось на наявність заліза… Картриджі такі є і привезти їх з Європи ми можемо з нашого центрального складу у Варшаві, в Польщі, але скоріш за все вони не для вас. Бо вигідніше поставити довговічну систему водопідготовки.

Фільтри для води від заліза: Висновки

Фініш, підсумовуємо.

Фільтри для води від заліза iBregus
Фільтри для води від заліза iBregus

Знезалізувачі видаляють з води воду та марганець. Підготовленою водою приємно користуватися, бо вона не залишає плям на поверхнях – на сантехніці, на кранах, на шкірі, не залишаються плями на одежі та білизні після прання.

Професійний знезалізувач не тільки видаляє залізо, а й економить ваші гроші на сервіс. Чим більше фільтруючого матеріалу, тим краще та довше буде працювати обладнання. Індивідуально прорахована система водопідготовки за вашим аналізом води та вашими потребами працює до 4 разів довше. Сучасні розумні системи водопідготовки iBregus дають комфорт у користуванні водою та обладнанням.

Отже, залишайте нам проблеми з водою, ми потурбуємося про її якісне очищення. Робіть аналіз води та звертайтеся до нас. Ви можете заповнити анкету з підбору обладнання та вислати нам аналіз води через неї, або подзвоніть нам та ми заповнимо її з вами разом.

Це все, що ми наразі хотіли розповісти вам про фільтри для води від заліза. Дякуємо, що подивилися чи прослухали до кінця, ви молодці. Маю надію, що було цікаво. Якщо залишилися питання, будь-ласка пишіть у коментарях. І до зустрічі у наступних відео.

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій