Сучасні методи очищення води

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Сучасні методи очищення води

Розглянемо сучасні методи очищення води у контексті використання фільтрів у приватних оселях для побутового використання.

Вода – це чудовий природний розчинник, вона сама створює сприятливі умови для того, щоб в ній «оселялася» велика кількість різноманітних домішок. На жаль, не всі вони корисні для організму людини. А деякі – взагалі небезпечні.

Саме тому перед людством стоїть важливе завдання – знайти найбільш універсальний спосіб очищення води від небажаних домішок. Адже в більшості випадків виникнення цілого ряду захворювань головною причиною є вживання неякісної води.

І поки наука і медицина знаходять все більше доказів того, що саме вживання неякісної води стає причиною цілого ряду захворювань, фахівці в області водоочищення шукають, розробляють і впроваджують нові методи очищення води. Найбільш ефективними на сьогоднішній день є знезалізнення, пом’якшення та ультрафіолетова стерилізація.

Очищення води від заліза

Видалення заліза з водиСучасні методи очищення води - Комплексна система водопідготовки для приватного будинку – без перебільшення одне з найскладніших завдань у очищенні води. Навіть короткий огляд існуючих способів боротьби з залізом дозволяє зробити обгрунтований висновок: на даний момент не існує універсального економічно виправданого методу, що застосовується у всіх випадках життя. Кожен з існуючих методів застосовується тільки в певних умовах, у нього є і переваги, і істотні недоліки. Вибір конкретного методу видалення заліза (або їх комбінації) більшою мірою залежить від досвіду водоочисної компанії.

Нинішня практика очищення води від надлишків домішок металів застосовує аерування, каталітичне окислення, іонний обмін і фільтрацію за допомогою мембрани.

  • Аерація (або, кажучи простіше, окислення киснем) застосовується лише у промислових масштабах. Для того, щоб окислити, відстояти і потім ще профільтрувати воду у такий спосіб, будуть потрібні дуже великі резервуари для води і чимало терпіння, щоб дочекатися закінчення процесу.
  • Окислення за допомогою каталізатора, по суті, мало відрізняється від аерування і є його компактною штучною імітацією. Для прискорення процесу окислення використовується марганцевий каталізатор, а вода, яка проходить через його гранули не лише прискорено окислюється, а й залишає на цьому своєрідному гранульованому фільтрі непотрібний окис. Коли увімкнеться авто промивка фільтруючого середовища, під тиском води шкідливий окис буде змитий і потрапить в дренаж.
  • Не менш цікавий і метод іонного обміну – очищення води за допомогою природних іонітів. Природні або штучні смоли, які використовуються у цьому методі очищення, «забирають» у металів вільні іони, підміняючи їх натрієм і, утворюють, таким чином, нешкідливу для організму і побутових приладів натрієву сіль. Хоча, на практиці і цей метод виявляється технологічно складним у застосуванні.
  • І останній метод, звичайно ж, мембранний. Кожен, хто хоч трохи цікавився принципом роботи мембрани, розуміє, що її основне призначення – аж ніяк, не боротьба з солями важких металів. Тому, приймаючи до уваги її надзвичайно високу якість очищення води від найрізноманітніших забруднювачів, вважати мембрану ще і панацеєю проти заліза, напевно, буде несправедливо. Її поверхня більш схильна до засмічення, а значить і передчасного виходу з ладу, ніж гранульована середа каталізаторного окислювача.

Пом’якшення води

Сучасні методи очищення води - Системи водопідготовки колонного типу Сьогодні нам знайоме не лише поняття «жорстка» вода, а й цілий ряд неприємностей, які вона може принести в наш дім. Від неприємного металевого смаку води та їжі, приготовленої на такій воді, до серйозних пошкоджень домашньої побутової техніки.

Більшість з тих, хто стикається в побуті з використанням жорсткої води, відчував її неприємний вплив на шкіру і волосся. Про те, що цей залізний напій робить з нашим організмом зсередини, можна тільки здогадуватися. Саме для боротьби з цією небезпечною зайвою жорсткістю води в процесі водоочищення не нехтують і можливістю пом’якшити її. Для цього використовують автоматичні фільтри-пом’якшувачі.

В основі їх роботи лежить іонообмінний процес, при якому розчинені у воді жорсткі солі замінюються м’якими, які не утворюють твердих відкладень.

Автоматичний пом’якшувач являє собою пластиковий корпус з керуючим блоком (клапаном) і баком для приготування та зберігання регенеруючого розчину. Жорстка вода, надходячи до фільтру, проходить через шар засипки з високоякісної іонообмінної смоли. При цьому відбувається зміна хімічного складу розчинених солей за рахунок заміни іонів кальцію і магнію на іони натрію, які хімічно пов’язані зі смолою. Коли ж поглинаюча здатність смоли знижується до певного рівня, блок керування автоматично починає цикл регенерації – відновлення ресурсів смоли. Потім всі забруднення вимиваються з фільтру в дренаж.

Залежно від розмірів пом’якшувача води цикл регенерації (промивки) може тривати до 2-3 годин. Під час регенерації набір води проводити не рекомендується, тому що на вихід буде надходити жорстка вода. Саме з цієї причини більшість поодинчих систем (систем, що складаються з одного фільтру з одним блоком управління) запрограмовані таким чином, щоб регенерація проводилася тільки в нічний час (у 2-3 ночі).

Сучасні синтетичні смоли надзвичайно надійні і довговічні, дозволяють працювати на високих швидкостях потоків, завдяки чому знаходять застосування в системах з високою продуктивністю. Термін служби смоли може досягати 6 – 8 років залежно від якості початкової води.

В даний час, завдяки великій різноманітності смол, фільтри–пом’якшувачі, крім свого основного призначення, можуть бути використані для видалення з води заліза та марганцю, важких металів, органічних сполук, а також селективного видалення нітратів, нітритів, сульфідів і т.п

УФ-стерилізація

Сучасні методи очищення води - ультрафіолетова лампа для знезараження водиСучасні методи очищення води – це не тільки фізичний контакт з фільтруючим матеріалом. Також це може бути і випромінювання. Ультрафіолетові стерилізатори води (УФ-лампи) використовують енергію ультрафіолетового випромінювання для знищення мікробіологічних забруднень. Цей метод знаходить застосування в котеджах, будинках, лабораторіях, ресторанах, лікарнях, промислових підприємствах, системах колективного водопостачання.

Ультрафіолетові стерилізатори нейтралізують всі відомі хвороботворні мікроорганізми, а також характеризуються великим запасом надійності. Кишкова паличка, бацила дизентерії, збудники холери та тифу, віруси гепатиту і грипу, сальмонела, цисти Giardia lamblia і Cryptosporidium гинуть при дозі опромінення менш 10 мДж/см2, у той час як стерилізатори забезпечують дозу опромінення не менше 30 мДж/см2.

Отже, сучасні методи очищення води – це, в першу чергу, безпечні для людини методи. Системи водопідготовки, що використовуються зараз, не потребують хімічних реагентів для відновлення своїх фільтруючих властивостей.

Читайте далі: Кухонні фільтри: чим погані прості фільтри для води

Чим погані прості фільтри для води

Ще статті цієї ж категорії:

+ Немає коментарів

Додайте свій