Хлорована вода – користь і шкода

Estimated read time 1 min read

Хлорована вода - користь і шкода

У квітні 2007 в американському журналі WC&P (Water Conditionig & Purification) було опубліковано стаття про небезпеку, яку представляє хлорована вода у ванній кімнаті. Виявляється, хлор, використовуваний для бактерицидної обробки води, небезпечний не тільки коли ми п’ємо воду з-під крана, але навіть коли приймаємо душ!

Хлорована вода - користь і шкодаХлор – ефективний бактерицид, почав використовуватися як дезинфікуючий засіб майже два століття тому. Ймовірно, він врятував сотні тисяч життів завдяки здатності руйнувати шкідливі бактерії і віруси. Але, в той же час, він надає отруйну дію і на людину. Хлор – зеленувато-жовтий газ, який легко розчиняється у воді. Він може не здаватися вам серйозною небезпекою для здоров’я – адже муніципальні водоочисні станції постійно хлорують воду впродовж багатьох поколінь, але це аж ніяк не так.

Хлорована вода - користь і шкодаЩо не так з хлором?

Вільний хлор у воді окислює і вбиває мікроорганізми. Проте він також взаємодіє з іншими речовинами, утворюючи отруйні речовини. Дезінфекція шляхом хлорування була визнана як панацея в 1820-ті роки європейськими лікарями, стурбованими надзвичайно високими показниками смертельних випадків в результаті виникають епідемій. Однак не слід забувати, що під час Першої світової війни хлор був також використаний в якості хімічної зброї.

Вчені припускають, що хлор, як і продукти його взаємодії з іншими речовинами, може бути причиною збільшення ризику серцево-судинних захворювань, алергічних реакцій і викиднів у вагітних жінок. Наукові дослідження вказують, що з споживанням хлорованої води в багатьох випадках пов’язане збільшення сечового міхура і виникнення ректального раку. Відзначають навіть, що пов’язані з хлором токсини можуть бути “найважливішими екологічними канцерогенними речовинами, що викликають ракові пухлини”.

Хлор у водопровідній воді

Хлорована вода - користь і шкодаНе варто недооцінювати шкоду від хлорованої води, одержуваний при прийнятті душа. Муніципальні водоочисні станції часто додають хлор в більш високих кількостях протягом теплої пори року. Це необхідно, щоб уникнути ризику бактеріального забруднення. Хоча використовуються відносно невисокі концентрації, навіть вони шкідливі для здоров’я тварин і людини. Вдихання високих концентрацій хлору може бути фатальним для людей. Навіть якщо Ви не відчуваєте запаху хлору, він може бути прихованою загрозою у воді вашого душа. Хлор може викликати різні хвороби – від головного болю до нейротоксичних реакцій можливо навіть розвиток ракових пухлин.

Хлорована вода може становити велику небезпеку, так як водні токсини потрапляють в організм не тільки через органи дихання, але й через шкіру. Хлор позбавляє шкіру її природної жирової оболонки, сушить, викликає свербіж і передчасне старіння. Навіть волосся під дією хлорованої води стає сухим і ламким. Хлор використовується у побутовому водоочищенні у зв’язку з необхідністю. Але він не повинен потрапляти у воду, якою ви миєтеся, і тим більше, п’єте. Тому однією зі складових вашої системи фільтрації має бути вугільний фільтр для води від хлору, який захистить воду від негативного впливу вільного хлору, сірководню та інших хімічних речовин.

Читайте далі: Вартість систем фільтрації води

Вартість систем фільтрації води

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours