Вартість систем фільтрації води

Estimated read time 1 min read

Вартість систем фільтрації води

Щоб дізнатися вартість систем фільтрації води, потрібно визначитися з її призначенням. Тобто переконатися, що вона повинна відповідати необхідним умовам з очищення води. Якщо вода береться з водопроводу, то аналіз може забезпечити санітарно-епідеміологічна станція (департамент охорони здоров’я). Проте, якщо вода з колодязя або свердловини, аналіз води може бути зроблений в санепідемстанції, у приватній чи університетської лабораторії. На основі результатів аналізу води та комерційних пропозицій від компаній, що пропонують водоочисні споруди, можна вибрати відповідний тип і параметри одного або декількох систем.

Фільтри, що використовуються в побутових потребах:

 • механічні фільтри (попередні) – призначені для попереднього очищення води від піску, іржі, бруду і сміття. Зазвичай встановлюються на вході води в будівлю

 • вугільні фільтри – призначені для поліпшення кольору, смаку та запаху води, видалення хлору і хлорвмісних сполук, органічних сполук, пестицидів, фенолів. Щоб продовжити термін служби фільтра з вуглецем, повинні бути встановлені попередні фільтри механічного очищення, щоб відфільтрувати велику частину механічних домішок.

 • залізо-марганцева очищення – видалення заліза, марганцю, сірководню та додатково зниження кольору та каламутності води. Для того, щоб процес очищення здійснювався належним чином, вода перед фільтрацією повинна бути насичена киснем, тому застосовується спеціальний прилад – аератор. Ці фільтри встановлюються після механічних фільтрів, але до пом’якшувача.

 • пом’якшення – видалення іонів кальцію та магнію (жорсткість води) і заміна їх іонами натрію. Вони установлюються після механічних фільтрів і знезалізувачів.

 • зворотний осмос – видалить більше 90% домішок, таких як нітрити, важкі метали, радіоактивні елементи, бактерії, віруси. Очищена вода проходить через мінералізатор, який насичує воду мікроелементами. Найчастіше осмоси встановлюються на кухні в шафі під раковиною.

 • стерилізатори – знищення бактерій і вірусів шляхом випромінювання ультрафіолетового (УФ) світла спеціальними лампами.

Які витрати при установці систем очищення води?

Загальне правило: чим гірше якість води та чим вищі вимоги до очищення, тим вища вартість систем очищення.

Системи фільтрації води від заліза та марганцю необхідні не так часто, як пом’якшувачі, їх вартість залежить від продуктивності, середня вартість становить близько 4000 злотих.

Системи пом’якшення – найбільш часто необхідні системи фільтрації в разі використання нецентралізованого водопостачання, їх вартість різна і теж безпосередньо залежить від продуктивності, середня вартість – близько 4000 злотих. У кожному випадку підбору пом’якшувача можливо купити більш дешеве рішення, але це дешевизна несе в собі ненадійність, незручність у використанні і, як правило, завжди закінчується більш ранньою заміною фільтруючої засипки. Порівняння цін має враховувати кілька нюансів: компактність, обсяг використовуваної іонообмінної смоли, тип управління клапаном, що контролює процес фільтрації.

Вугільний фільтр коштуватиме близько 3000 злотих. Якщо це великі проблеми з водою, то система фільтрації повинна бути більше. Якщо вода вимагає лише невеликого поліпшення якості, можна застосувати фільтр-колбу 500 злотих і від 100 до 200 злотих за змінні картриджі, які замінюються в міру необхідності, орієнтовний термін роботи від 3 до 6 місяців.

УФ бактерицидні лампи для однієї сім’ї коштуватимуть близько 1400 злотих. Особливо слід відзначити польське виробництво із-за гарного співвідношення “ціна-якість”, ціна ультрафіолетових ламп-близько 150 злотих.

Скільки коштує очищення води?

Нижче наведено способи очищення води на основі 6 реальних прикладів.

Умова: Устаткування для сім’ї з 4 осіб.

Приклад 1

Аналіз: перевищення вмісту заліза, невеликий вміст марганцю. Вода каламутна і змінює колір. Окислюваність є низькою, тому колір і мутність отримані із заліза. Вода не містить бактерій.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Знезалізувач Multifilters MF-100-AIR (система чудово очистить воду заліза, марганцю, сірководню, знизить концентрацію важких металів)

Орієнтовна вартість: 37800-42000 грн
Вартість експлуатації на рік: ~900 грн

Приклад 2

Аналіз: перевищено вміст заліза та марганцю. Вода каламутна і змінює колір. Підвищений рівень окислюваності. За бактеріологічними показниками вода відповідає вимогам санітарних норм.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Знезалізувач Multifilters MF-100-AIR (система чудово очистить воду заліза, марганцю, сірководню, знизить концентрацію важких металів)
 • УФ-лампа (видаляє бактерії, віруси, водорості)

Орієнтовна вартість: 50000-55000 грн
Вартість експлуатації на рік: ~1000 грн

Приклад 3

Аналіз: підвищений вміст заліза і марганцю. Необхідність видалення бактерій групи кишкової палички. Жорстка вода.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Пом’якшувач Multifilters AS-BD40
 • УФ-лампа

Орієнтовна вартість: 33500-42000 грн
Вартість експлуатації на рік: ~2500 грн

Приклад 4

Аналіз: перевищення солей жорсткості і хлоридів, рН занадто низький.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Пом’якшувач Multifilters AS-BD30

Орієнтовна вартість: ~30000 грн
Вартість експлуатації на рік: 1700 грн

Приклад 5

Аналіз: перевищення солей жорсткості та хлоридів. Вода має неприємний запах.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Фільтр з активованого вугілля із знезараженням KDF BB20″
 • Пом’якшувач Slim Line 14
 • УФ-лампа

Орієнтовна вартість: от 50000 грн
Вартість експлуатації на рік: 2500 грн

Приклад 6

Аналіз: вода каламутна, має неприємний запах, без кольору, підвищений рівень вільного хлору.

Підбір обладнання:

 • Попередній фільтр BB20″ з картриджем механічного очищення 5 мікрон
 • Фільтр з активованого вугілля із знезараженням KDF BB20″
 • УФ-лампа

Орієнтовна вартість: от 21000 грн
Вартість експлуатації на рік: 1700 грн

РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗІВ ВОДИ

Червоним виділені значення, які не відповідають прийнятим стандартам.

Отже на ваш вибір мають впливати не тільки вартість систем фільтрації води, а й вартість їх сервісу. Про інші чинники ми детальніше поговоримо у наступних статтях.

Читайте далі: Фільтр для води з активованим вугіллям

Фільтр для води з активованим вугіллям

Ще статті цієї ж категорії:

+ There are no comments

Add yours